Region

W Jaworznie mają autobus… na aplikację. Rusza za kilka dni

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Jaworznie uruchomiło autobus na żądanie. Można go zamówić poprzez aplikację Blees. Pojazd kursuje na trasie Osiedle Sfera, a przystankami Geosfera lub Niedzieliska.

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

– Nie musisz już pokonywać pieszo dystansu między swoim domem, a przystankiem autobusowym – zachęcają do korzystania urzędnicy.

Na razie autobus będzie kursował od 14 czerwca do 27 sierpnia w dni robocze od godziny 7 do 16.

– Kursy realizowane są przez nowoczesnego, elektrycznego busa dostosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych – dodaje PKM Jaworzno.

Zamawiając busa mieszkaniec może podać godzinę odbioru lub godzinę, o której chce dotrzeć na miejsce. – Jeżeli system okaże się popularny, to jesteśmy bardzo zainteresowani zamianą w przyszłości na terenach podmiejskich dużych, rzadko kursujących autobusów na małe, lepiej dopasowane do potrzeb pojazdy na żądanie – informuje PKM.

Co ważne – autobusu nie można zamówić telefonicznie albo podczas rozmowy z kierowcą. Podobne rozwiązanie funkcjonuje już w Sosnowcu.

Źródło i foto: PKM w Jaworznie

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Będzie luzowanie obostrzeń na wakacje! Premier przedstawił HARMONOGRAM

Koszmar w Dąbrowie Górniczej! Faszerowała niemowlę amfetaminą i znęcała się nad nim [WIDEO]

Kto najmocniej naciśnie na pedały? Śląskie miasta walczą o Rowerową Stolicę Polski!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close