Kultura i rozrywkaRegion

W Katowicach powstanie mural o Powstaniach Śląskich. Stworzą go sami mieszkańcy

Mieszkańcy Katowic stworzą swój własny mural poświęcony Powstaniom Śląskim i plebiscytowi. Na taki pomysł wpadli pracownicy Miejskiego Domu Kultury w Katowicach-Bogucicach, którzy pozyskali na ten cel pieniądze z programu „Murem za Niepodległą”.

 

 

Zobaczcie, jak prezydent wnerwił „madki bombelków” na fejsie! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

– Główną osią tego projektu, oprócz bardzo ważną oczywiście edukacją historyczną, jest to, żeby to była współpraca międzypokoleniowa, współpraca mieszkańców Bogucic, ale też całych Katowic, ponieważ to ich niezwykle integruje i łączy – mówi Katarzyna Paradecka, Miejski Dom Kultury Katowice-Bogucice.

Do dyspozycji mieszkańców będzie ściana o długości 25 metrów. Wcześniej jednak uczestnicy projektu wezmą udział w specjalnych warsztatach, które odbędą się w Świętochłowicach i na górze św. Anny. Później zostaną podzieleni na grupy i… będą malować.

Mieszkańcy Katowic stworzą swój własny mural poświęcony Powstaniom Śląskim i plebiscytowi. Na taki pomysł wpadli pracownicy Miejskiego Domu Kultury w Katowicach-Bogucicach
Mieszkańcy Katowic stworzą swój własny mural poświęcony Powstaniom Śląskim i plebiscytowi. Na taki pomysł wpadli pracownicy Miejskiego Domu Kultury w Katowicach-Bogucicach

– Mieszkańcy będą mieli wpływ na to, co znajdzie się na tym muralu. Wiemy na pewno, że bardzo chcą, żeby na tym muralu znalazła się tutaj replika pomnika powstańców wysadzonego w 1939 roku przez wojska niemieckie. Na pewno ten element się znajdzie, na pewno związane z lokalną historią osoby jak Zofia Koniarkowamówi Michał Kaczmarek, Miejski Dom Kultury Katowice-Bogucice.

Mieszkańcy, którzy chcą uczestniczyć w projekcie cały czas mogą się do niego zgłaszać. Prace nad muralem rozpoczną się w ciągu najbliższych tygodni. Jego odsłonięcie jest planowane na połowę listopada.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

W Bytomiu pierwszy przypadek w Polsce ponownego zakażenia koronawirusem!

Społeczne kolejki w aptekach na Śląsku! Brakuje szczepionek na grypę!

Chora Oliwka potrzebuje leku za 9 mln zł! Motocykliści jadą z pomocą na MOTOPRZEJAZD!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close