Region

W niedzielę protesty przed sądami w całym kraju

1 grudnia o godzinie 16 przed sądami w całym kraju rozpoczną się protesty w ramach solidaryzacji z sędziami. – To już nie są internetowe przepychanki, oratorskie popisy polityków z telewizorów, sprawy jakiegoś zamkniętego środowiska. To groźby, niszczenie ludzi, wymuszanie posłuszeństwa – pisze Stowarzyszenie Sędziów Polski Iustitia.

TOP 5 SILESIA FLESZ: Prohibicja w Katowicach i czy to UFO rozwaliło Rudę Śląską?
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Protesty odbędą się też w województwie śląskim. Będą między innymi przed sądami w Bielsku-Białej, Częstochowie, Dąbrowie Górniczej, Katowicach, Raciborzu czy Żorach. W Katowicach protest odbędzie się przed Sądem Okręgowym przy ul. Francuskiej.

Pokażmy, że jesteśmy razem i się ich nie boimy! Sędziowie, chodźcie z nami! Adwokaci, radcy prawni chodźcie z nami! Prokuratorzy, chodźcie z nami! Polki i Polacy, chodźcie z nami!apelują organizatorzy.

Jednocześnie organizatorzy zaapelowali do mieszkańców, aby ci zabrali ze sobą latarki i lampki, by wyrazić nimi swój jasny przekaz. Proszą także, aby nie zabierać świeczek, bo topiący się wosk niszczy bruk.

Fot. P. Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Katowice: Drogówka zabrała 12 praw jazdy i wlepiła ponad 400 mandatów! [ZDJĘCIA, WIDEO]

TO OKROPNE!!! Ktoś ukradł figurkę kota z grobu 8-letniego Kacpra! Złodzieja szuka cały internet!

Czym oddychamy? W Bytomiu o smogu ostrzegają Ekosłupki! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close