RegionWiadomość dnia

W Polskiej Grupie Górniczej wrze! Albo podwyżki, albo spór zbiorowy!

Kwestia wzrostu płac w spółce wymaga pilnego uregulowania – piszą organizacje związkowe działające w Polskiej Grupie Górniczej do Ministra Tchórzewskiego i podkreślają, że istnieje widmo sporu zbiorowego. List to efekt postulatów zgłoszonych 1 sierpnia. Związkowcy żądają m.in. podwyżki w wysokości 12% od 2020 roku.

 

 

Od wyborów dzieli nas przerwa jak między jedynkami Karolaka 🙂

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS


-Wiemy, że jednak ministerstwo jest właścicielem i w pewnych kwestiach płacowych w stosunku do przyszłego roku powinien podejmować też decyzje z racji tego, że mamy wiążącą umowę z inwestorami i to właśnie inwestorzy też muszą wyrazić zgodę na to, aby uruchomić pewne kwestia związane z wypłaceniem środków dla załóg górniczych – podkreśla Artur Braszkiewicz, wiceprzewodniczący zakładowej organizacji koordynacyjnej NSZZ Solidarność w PGG.

Przedstawiciele związków zawodowych negocjowali z władzami PGG wczoraj. Rozmowy nie przyniosły jednak większych rezultatów, dlatego zdecydowano się zwrócić do ministra. Jak podkreślają w piśmie związkowcy sytuacja w Polskiej Grupie Górniczej staje się coraz bardziej napięta i może się wymknąć spod kontroli.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Partia dotrzymała obietnicy. DAWID KOSTEMPSKI wyrzucony z Platformy!

Donald Trump nie przyleci do Polski. Wizyta prezydenta USA odwołana!

Morderca kobiety z Siemianowic Śląskich zatrzymany! Ciało wrzucił do zsypu

autor: Sandra Hajduk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

2 thoughts on “W Polskiej Grupie Górniczej wrze! Albo podwyżki, albo spór zbiorowy!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close