Region

W Sosnowcu powstaje nowy park. Zasadzą w nim 1 tys. drzew

Rozpoczęły się nasadzenia drzew w Zagórzu, obok Placu Papieskiego. W ciągu najbliższych kilkunastu dni pojawi się tam blisko 250 kilkumetrowych drzew. Tym samym największe osiedle w mieście będzie miało swój park.

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

Powstający park będzie miał 1,4 hektara. Wśród nasadzanych drzew najwięcej jest Jarzębu Mącznego i Klonu Pospolitego, czyli typowej dla parku roślinności. – Są to duże sadzonki, których obwody na wysokości jednego metra mają od 16 do 20 cmwyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

To będzie pierwszy od co najmniej 50 lat nowy park w Sosnowcu. Przy tej okazji zabezpieczona została przestrzeń pod przyszłe aleje parkowe. – Będzie jeszcze jedna niespodzianka dla mieszkańców, ale o tym powiemy za kilka dni – dodaje prezydent Sosnowca.

W przyszłym roku dosadzonych zostanie kilkaset kolejnych drzew, wśród których najwięcej będzie sosny pospolitej, brzozy pożytecznej, grabu pospolitego oraz lipy drobnolistnej i klonu pospolitego. Docelowo park będzie liczył ponad 1000 drzew.

Źródło i foto: UM Sosnowiec

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Obrońcy Kamila i pumy Nubii mówią o policyjnej nagonce! Mundurowi szukają pokrzywdzonych

Ktoś na Śląsku wygrał prawie 10 mln zł! Kumulacja Lotto rozbita!

Rekonstrukcja rządu przesunięta. Minister Czarnek ma koronawirusa!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close