RegionWiadomość dnia

Walentynkowe eko-serce w Częstochowie. Można pomóc 11-letniemu Michałowi

Na Placu Biegańskiego w Częstochowie z okazji zbliżających się Walentynek stanęło eko-serce. Dzięki współpracy Stowarzyszenia Wspólnie dla Częstochowy z Miastem, częstochowianki i częstochowianie mogą wypełniać serce plastikowymi nakrętkami, które będą wykorzystane na cele charytatywne.

 

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

– W szkołach, przedszkolach, na uczelniach wyższych, w sklepach, można znaleźć punkty, do których oddaje się plastikowe nakrętki. Teraz nie trzeba będzie ich już szukać, wystarczy przyjść do serca Częstochowy, na Plac Biegańskiego powiedział prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. – Cieszy mnie, że taka akcja charytatywno-ekologiczna została zapoczątkowana przez Stowarzyszenie Wspólnie dla Częstochowy, a przez to od dziś dołączyć może się do niej każda częstochowianka i każdy częstochowianin.

Akcja „Eko – serce Wspólnie dla Częstochowy” rozpoczyna się od zbiórki dla 11-letniego Michała u którego zdiagnozowano autyzm wczesnodziecięcy. Nie mówi, dlatego potrzebuje terapii m.in. logopedycznej, komunikacji alternatywnej (AAC) i integracji sensorycznej. Dzięki zajęciom z AAC porozumiewa się gestami Makaton i komunikatorem z programem MÓWik; ciągle potrzebuje pracy ze specjalistami.

Jeśli akcja eko-serce spotka się z dużym zainteresowaniem mieszkańców, Stowarzyszenie będzie wyznaczać i realizować kolejne cele.

– Każdy może włączyć się do akcji zbierając plastikowe nakrętki, wrzucając je do serca specjalnymi otworami, a my jako Stowarzyszenie Wspólnie dla Częstochowy, przeznaczymy je na cele charytatywne. W skrócie możemy powiedzieć: W sercu Częstochowy → eko-serce → z serca mieszkanek i mieszkańców → Wspólnie dla Częstochowy – wyjaśnia Magdalena Kłosowska, wiceprezes Stowarzyszenia.

Celem akcji jest również kształtowanie proekologicznych postaw i zachowań, zachęcanie do działań na rzecz poprawy stanu środowiska naturalnego, a także staje się bodźcem do studiowania wiedzy na temat ekologii, recyklingu oraz wykorzystania surowców wtórnych.
Stowarzyszenie Wspólnie dla Częstochowy to grupa mieszkanek i mieszkańców chcących działać aktywnie dla Częstochowy. Wspierają społeczność lokalną organizując i włączając się w różnego rodzaje akcje przede wszystkim społeczne, charytatywne i proekologiczne.

Źródło i foto: UM Częstochowa

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Od piątku znowu otwarte hotele i stoki narciarskie. Zima w Beskidach jest jeszcze do uratowania?

Teleporada w POZ wyłącznie dla pacjentów od 7 do 64 lat! Będzie nowelizacja rozporządzenia

https://tvs.pl/informacje/12-lutego-otwieraja-sie-baseny-ale-nie-wszedzie-w-czestochowie-nie-poplywacie/

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close