RegionWiadomość dnia

Prawie 60 proc. nauczycieli z Częstochowy chce się zaszczepić na COVID

Według informacji, które Wydział Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy zebrał z miejskich szkół, przedszkoli i placówek oświatowych chęć zaszczepienia się przeciwko Covid-19 zgłosiło ok. 57,5% nauczycieli (do 60. roku życia) uprawnionych do przyjęcia szczepionki Astra Zeneca.

 

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Informacja dotyczy tylko szkół i przedszkoli publicznych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Częstochowa. Osoby chętne do szczepień dyrektorzy szkół zgłaszali poprzez ministerialny System Informacji Oświatowej. Na 2237 osób uprawnionych do szczepień akces zgłosiło 1285 osób. Odsetek w poszczególnych jednostkach był bardzo zróżnicowany (od „zera” zgłoszeń w jednej z mniejszych placówek do 100% w dwóch szkołach).

W niektórych przypadkach mniejsza liczba chętnych mogła być spowodowana przejściem zakażenia koronawirusem przez znaczący procent nauczycieli danej szkoły/przedszkola i nabyciem przez nich okresowej odporności, co pozwala im czekać na późniejsze szczepienie preparatami Pfizer i Moderna.

Szczepienia nauczycieli mają odbywać się w tzw. szpitalach węzłowych, czyli – w Częstochowie – w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym (podlegającym władzom marszałkowskim) oraz Miejskim Szpitalu Zespolonym.

Źródło i foto: UM Częstochowa

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Od piątku znowu otwarte hotele i stoki narciarskie. Zima w Beskidach jest jeszcze do uratowania?

Teleporada w POZ wyłącznie dla pacjentów od 7 do 64 lat! Będzie nowelizacja rozporządzenia

https://tvs.pl/informacje/12-lutego-otwieraja-sie-baseny-ale-nie-wszedzie-w-czestochowie-nie-poplywacie/

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close