KrajRegionWiadomość dnia

Warszawa: Lekarz zarażony COVID-19 w Centrum Zdrowia Dziecka. Miał kontakt z 6 pacjentami

Jak wynika z informacji podanych przez Katarzynę Gardzińską – rzecznika prasowego Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie – lekarz zarażony koronawirusem miał kontakt z 6 pacjentami a do jednego z oddziałów ograniczono tymczasowo dostęp. Osoby, które miały bezpośredni kontakt z lekarzem są już badane.

TOP 5 Silesia Flesz: Nie leczcie koronawirusa papierem toaletowym!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

– Ustalono listę kontaktów, osoby z bezpośredniego kontaktu poddawane są badaniom. O sprawie został powiadomiony sanepid – zapewnia Katarzyna Gardzińska w Polsat News. 

U lekarza zakażenie COVID-19 odkryto w poniedziałek – jest to jeden z naukowców warszawskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Wdrożono od razu wszelkie procedury bezpieczeństwa i ograniczono dostęp do jednego z oddziałów. Prawdopodobnie sześciu pacjentów miało bezpośrednio styczność z zakażonym – ustalono już listę kontaktów i aktualnie osoby te są badane na obecność koronawirusa.

Ze względu na charakter pracy lista osób z bezpośrednim kontaktem dotyczy przede wszystkim personelu, a w dużo mniejszym stopniu pacjentów. Pracownik miał kontakt z 5 pacjentami leczonymi w trybie ambulatoryjnym i 1 pacjentem hospitalizowanym w oddziale innym, niż jest zatrudniona ta osobakomentuje na łamach Polsat News Gardzińska. 

To kolejny przypadek zarażenia COVID-19, któremu uległ pracownik służby zdrowia. W Centrum Zdrowia Dziecka ograniczono liczbę pacjentów do 40 % normalnego stanu – to procedury, które są powoli ale sukcesywnie wdrażane od 2 tygodni. Mają one na celu zmniejszyć potencjalne zagrożenie związane z zarażeniem koronawirusem małych pacjentów.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Spirala strachu się nakręca! Fałszywi ratownicy okradający mieszkania to FAKE NEWS!

Epidemia koronawirusa: Nowe przypadki koronawirusa na Śląsku to Chorzów, Bytom i Ruda Śląska

Walka z koronawirusem to kolejne zadanie dla samorządów? Odpowiedź w LOŻY PREZYDENTÓW

źródło: Polsat News

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close