AlarmKrajRegion

WAŻNE dla firm! Ministerstwo Finansów wydłuża termin zgłoszeń do CRBR. Wszystko przez awarię strony

Awaria strony spowodowała, że przedsiębiorcy mają więcej czasu na zgłoszenia do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych. Ministerstwo Finansów wydłuża termin przyjmowania zgłoszeń do CRBR do czasu usunięcia trudności.

 

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

W poniedziałek 13 lipca awaria dopadła serwery polskiej skarbówki. To szczególnie złe informacje dla firm, które do 13 lipca miały się dopisać do tzw. Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych. Przez awarię strony www CRBR, aż 150 tys. z nich się to nie udało. Ministerstwo Finansów informuje jednak, że termin wydłużono do wtorku, 14 lipca.

-Na podstawie art. 60 ust. 3 ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu informujemy, że występują zakłócenia w funkcjonowaniu systemu teleinformatycznego obsługującego Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych. Część użytkowników ma trudności z wypełnieniem formularza. Pomimo utrudnień, jest możliwość rejestrowania się w CRBR. Wczoraj wpłynęło ok. 20 tys. zgłoszeń czytamy w komunikacie MF.

Na biało niebieskim tle płytki scalonej czerwony napis Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych (CRBR)
WAŻNE dla firm! Ministerstwo Finansów wydłuża termin zgłoszeń do CRBR. Wszystko przez awarię strony (fot.Ministerstwo Finansów)

-W związku z tym oraz z planowanymi pracami serwisowymi dotyczącymi profilu zaufanego (więcej na stronie pz.gov.pl), do biegu terminów o których mowa w art. 60 ust. 1 ustawy, nie wlicza się czasu wystąpienia utrudnień. O ich usunięciu i nowym terminie, do którego należy się rejestrować w CRBR, poinformujemy z wyprzedzeniem osobnym komunikateminformują urzędnicy z resortu finansów.

Tłumacząc język urzędowy na zwykły – jeżeli kłopoty z serwerami będą się powtarzały – niewykluczone są kolejne przesunięcia terminów dopisywania się do bazy CRBR.

Czy jest rejestr CRBR? Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych to baza, do której muszą trafić dane wszystkich osób, które faktycznie kierują firmami, nawet jeśli robią to w sposób nieformalny. Ma to przeciwdziałać praniu brudnych pieniędzy oraz wyłudzeniom.

 

źródło: Ministerstwo Finansów, money.pl
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

100% głosów policzone. Słupek Dudy mniejszy, ale reelekcja niezagrożona [WIDEO] PKW podała oficjalne wyniki wyborów

Kochają się, a mogą patrzeć na siebie przez kraty! Puma Kamila Stanka trafiła do ZOO w Chorzowie [WIDEO, ZDJĘCIA]

3 osoby utonęły jednego dnia w Nakło-Chechło. Czy do tej tragedii musiało dojść? [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close