KrajRegionWiadomość dnia

[Ważne] Dwie nastolatki wyleczone z COVID-19 w środę wrócą do domu

Kolejna dobra wiadomość płynie prosto z Wrocławia, w którym sytuacja związana z epidemią koronawirusa jest dość ciężka. Dwie natolatki, u których jakiś czas temu stwierdzono obecność COVID-19 już w najbliższą środę wrócą do domu. Taka decyzja lekarzy wiąże się z tym, że obie dziewczęta zostały wyleczone. Warto zaznaczyć, że we wrocławskich placówkach medycznych wyleczono już łącznie cztery osoby.

 

TOP 5 Silesia Flesz: Koronawirus po śląsku, czyli region walczy z epidemią!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Jak informują służby prasowe Dolnośląskiego Urzędu Wojweódzliego we Wrocławia, dwie nastolatki, u których wykryto obecność koronawirusa w orginizmie zostały wyleczone i w najbliższą środę wrócą do domu. To dobra informacja, dzięki którwj możemy mieć nadzieję, że epidemia kiedyś się skończy. Przypomnijmy jednak, że chodzi o osoby bardzo młode – u starszych proces leczenia z COVID-19 trwa dłużej i niestety często występuje nagłe załamanie w terapii i tym samym zgon. – Dzieci przebywały w Klinice Pediatrii i Chorób Infekcyjnych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu od dwóch tygodni, miały łagodne objawy choroby. Łącznie do kliniki trafiło już ponad setka dzieci. Tylko w dwóch przypadkach badania potwierdziły koronawirusa. Obecnie w klinice przebywa 9 dzieci, które czekają na wyniki badań – powiedziała Monika Kowalska rzecznik USK we Wrocławiu na łamach Polsat News. 

Warto dodać, że we Wrocławiu wyzdrowiały również dwie osoby w podeszłym wieku – mowa o 74-letniej kobiecie, która w pewnym momencie leżała nawet podpięta do respiratora oraz o 66-letnim mężczyźnie – oboje są już w domu. Jak wygląda sytuacja w naszym regionie? – Ze Szpitala Śląskiego w Cieszynie wyszły dwie osoby, które wyzdrowiały. To kobieta i 8-letnie dziecko z powiatu cieszyńskiego, którzy jako jedni z pierwszych w tym rejonie trafili na leczenie ponad trzy tygodnie temuwyjaśniała na łamach Gazety Wyborczej Alina Kucharzewska, rzeczniczka wojewody śląskiego.

Reasumując, jak widać na załączonym obrazku, COVID-19 to choroba, z której można wyjść cało, dzięki niezastąpionym lekarzom i ciągle zmieniającym się procedurom leczenia. Pacjenci zdrowieją i powoli opuszczają szpitale – są jednak dla nich przygotowane specjalne wytyczne, które w przypadku osób dorosłych każą im zostać w domu 2 tygodnie a dzieciom 4.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Tarcza antykryzysowa z podpisem prezydenta. Jaka pomoc dla przedsiębiorców?

Radni z Imielina dają kasę ze swoich diet na szpital zakaźny w Tychach! [WIDEO]

Pilne! Nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. Są też kolejne ofiary śmiertelne

źródło: Polsat News

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close