AlarmKrajRegionWiadomość dnia

[Ważne] Otwarcie salonów fryzjerskich i sklepów odzieżowych? Są nieoficjalne informacje!!!

Z nieoficjalnych przesłanek wynika, że w pierwszej kolejności maja zostać otwarte m.in. salony fryzjerskie oraz ma zostać zwiększona dozwolona liczba osób przebywających naraz w sklepie. Do rozluźnienia ma dojść tydzień po świętach Wielkanocnych, czyli po 20 kwietnia. Czy to oznacza koniec naszej izolacji?

TOP 5 Silesia Flesz: 5 tysięcy za wycieczkę do lasu, albo na myjnię! To nie żart!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Krzysztof Berenda z RMF 24 informuje z nieoficjalnych źródeł, że tydzień po świętach Wielkanocnych ma dojść w Polsce do rozluźnienia restrykcji wprowadzonych przez rząd, w związku z pandemią koronawirusa. Co może się zmienić i czy oznacza to, że nasze życie wróci do normy? 

Podobno w pierwszej kolejności ma zostać zwiększony limit osób, które jednocześnie mogą robić zakupy w sklepach. Jak wiadomo teraz w punktach, gdzie możemy kupić żywność, napoje czy niezbędne środki dezynfekcji kolejki w trakcie dnia są ogromne, a czas oczekiwania na wejście bardzo długi. Z następnych informacji wynika, że zostanie zwiększony dostęp do sklepów znajdujących się w galeriach handlowych. Przypomnijmy, że to nie tylko właściciele interesów wraca aktualnie – rząd również traci ogromne ilości środków, które normalnie zasilały podatki od sprzedaży. I na koniec Berenda informuje, że mogą zostać otwarte salony fryzjerskie, które niedawno odgórną dezycję władzy zamknięto do odwołania. Gdyby przez chwilę pomyśleć logicznie to informacja związana z tym, że od 16 kwietnia będziemy obowiązkowo musieli nosić maseczki ochronne przykrywając tym samym usta i nos po części nakłada się z tymi doniesieniami.

– Dziś o planowanych zmianach w obostrzeniach obowiązujących w kraju mówił w TVN24 szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Potwierdził, że rząd chciałby, aby „część ograniczeń po świętach była zdejmowana”.  Wiele krajów planuje takie działania, w tym nasi sąsiedzi. My jeżeli to będzie możliwe ze względów bezpieczeństwa, epidemiologicznych, oczywiście również w tym kierunku chcielibyśmy zmierzać  – czytamy na oficjalnej stronie RMF 24. 

Warto zaznaczyć, że sytuacja zaczyna się rozluźniać chociażby u naszych najbliższych sąsiadów – Czechów, u których rząd wprowadza możliwość uprawiania sportu na świeżym powietrzy oczywiście w wersji indywidualnej by nie robić niepotrzebnych zgromadzeń. Austria też powoli puszcza restrykcje, nad wszystkim zastanawia się też nas bliski sąsiad – Niemcy. Zauważmy, że kondycja polskiej gospodarki jest w fatalnym stanie, dlatego tez rząd wprowadza programy pomocowe dla przedsiębiorców, jednak Polska nie może sobie pozwolić na tak dobre rozwiązania jakie występują w innych krajach UE czy na świecie. Każdy z nas coraz bardziej odczuwa też psychiczne skutki izolacji – pytanie jak długo jeszcze to wszystko wytrzymamy.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Czy każdy, nawet dzieci, będzie musiał zasłaniać nos i usta? ODPOWIADAMY

Nie żyje kolejna osoba zakażona koronawirusem. MZ poinformował o kolejnych 167 przypadkach

Czy można jechać wymieć opony na letnie? Jest stanowisko Ministerstwa Zdrowia!

źródło: RMF 24

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

2 thoughts on “[Ważne] Otwarcie salonów fryzjerskich i sklepów odzieżowych? Są nieoficjalne informacje!!!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close