Region

Wczorajsza ewakuacja na Nikiszowcu. NOWE FAKTY

Wczoraj, tuż po południu, w pomieszczeniu w piwnicy jednego z budynków na Nikiszowcu znaleziono niewybuch. Jak informowaliśmy był to pocisk 76 mm, długi na 25 cm. Odkrycia dokonali robotnicy podczas prac remontowych. Okazało się jednak, że pocisków jest więcej.

Ruszcie tropem zbrodni w TVS!

Na miejsce wezwano straż pożarną oraz policję wraz z oddziałem SPAP, czyli Samodzielnym Pododdziałem Antyterrorystycznym Policji. W trakcie prac okazało się, że w pomieszczeniu znajduje się nie jeden, a trzy pociski.

W związku z policyjną akcją konieczna była ewakuacja mieszkańców. Łącznie z czterech budynków ewakuowano około 200 osób.

Antyterroryści policyjni zabezpieczyli niewybuchy, zgodnie z procedurą zostaną zdetonowane na poligonie. Na razie nie wiadomo, w jaki sposób niewybuchy znalazły się w piwnicy. Najprawdopodobniej pochodzą z czasów II Wojny Światowej. Późnym popołudniem mieszkańcy mogli już wrócić do swoich mieszkań.

Fot. dzięki uprzejmości pana Adama

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Tragiczna śmierć na Pogorii IV. NOWE FAKTY [WIDEO]

PILNE: niewybuch w Nikiszowcu! Ewakuowano 200 osób

Kiedy wybory prezydenckie? Premier podał wstępną datę!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close