Region

Wielkie brawa dla prof. Adama Maciejewskiego! Otrzymał dwie prestiżowe nagrody [WIDEO]

„Lata ciężkiej pracy całego zespołu” – tak profesor Adam Maciejewski komentuje zdobycie dwóch bardzo prestiżowych nagród. Zwyciężył konkurs Best Case (najlepszego przypadku 2019) oraz nagrodę Godiny za dotychczasowy dorobek.

 

 

Dla kogo za darmo pociągi na Śląsku? Sprawdzamy w TOP 5 Silesia Flesz
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Ta pierwsza nagroda przyznana została za pierwszy na świecie złożony przeszczep tkankowy w obrębie głowy i szyi połączony z transplantacją szpiku, który przeprowadzony został na 6-cio letnim Tymku.

Myślę, że to czego jesteście państwo świadkami to jakiś niewielki wycinek tej codziennej pracy, gdzie i zespół i ja skupiamy się, żeby poprawiać to co możemy poprawić. W sytuacjach kiedy standardy czy klasyczne techniki nie pozwalają na to, sięgamy po właśnie te rzeczy innowacyjne, nowe, wcześniej niesprawdzone, gdzie stajemy się prekursorami. To chorzy stawiają wyzwania i do nich dostosowujemy to co robimy na co dzień – mówi prof. Adam Maciejewski, kierownik Kliniki Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej.

6-letni Tymek, gdy miał roczek połknął silnie żrącą substancję – „kreta”. Martwicy uległy gardło, krtań, nasada języka, tchawica oraz przełyk. Tymek po kilku miesiącach od operacji zaczyna mówić pierwsze słowa.

Znaleźliśmy i znajdujemy potwierdzenie tego, że tu co robimy i to w jaki sposób to oceniamy to rzeczywiście coś co znajduje uznanie w oczach największych autorytetów medycznych tej dziedziny na świecie. I oni tego nie robią z czystej kurtuazji. Jest wiele krajów na świecie znacznie od nas bogatszych, gdzie również wykonywane są operacje skomplikowane, bardzo trudne, a jednak Polska odnajduje się w tym gronie bardzo dobrze i jest liderem – mówi prof. Krzysztof Składowski, dyrektor gliwickiego oddziału Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Zespół prof. Adama Maciejewskiego przeprowadził operację 21 marca w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

[WIDEO +18] Katował bestialsko kota, teraz uciekł za granicę!? Nagranie zszokowało internet!

Fardin Kazemi, kierowca z Iranu ma już nową ciężarówkę! Wspaniałe zakończenie niesamowitej historii! [WIDEO]

Koleje Śląskie ruszają do Krakowa, a pociąg dla niektórych jest za darmo!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close