RegionWiadomość dnia

Wioska Rybacka zrównana z ziemią, a Park Śląski znowu bez prezesa

Fotel prezesa Parku Śląskiego to wyjątkowe gorące krzesło. Tak ciepłe, że zbyt długo trudno na nim wytrzymać kolejnym prezesom. Wkrótce tej sztuki będzie musiał dokonać nowy prezes, bo dotychczasowy złożył rezygnację. Razem z prezesem z Parku Śląskiego zniknęła kultowa dla wielu Wioska Rybacka.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Górnicy szykują najazd na Warszawę!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS


Tomasz Papaj, mysłowicki radny Prawa i Sprawiedliwości nie jest już prezesem Parku Śląskiego. Złożył rezygnację – a pismo w tej sprawie przesłał już do rady nadzorczej PŚ. Do dymisji podał się z przyczyn osobistych. Na stanowisku wytrzymał zaledwie pół roku. W czerwcu 2019 zmienił na fotelu prezesa Parku Śląskiego Krzysztofa O. Ten tez nie był szefem zielonych płuc aglomeracji zbyt długo – bo urząd piastował zaledwie od kwietnia do czerwca.

Powód? Specjalna akcja policji, która zarejestrowała przyjmowanie 100 tys zł łapówki przez Marka P., kierownika projektu modernizacji i przebudowy Parku Śląskiego. To program wyceniony na ponad 200 milionów złotych! Łapówka miała pochodzić od jednego z przedsiębiorców prowadzących swoją działalność na terenie Parku Śląskiego, a sama łapówka miała ułatwić zawarcie korzystnej umowy dzierżawy pod pawilon handlowy.

Krzysztof O. został odwołany z funkcji szefa Parku Śląskiego przez marszałka woj.śląskiego w czerwcu, a już w październiku mężczyzna został zatrzymany przez policję – jego kolega Marek P. obciążyć miał go zeznaniami w sprawie korupcji.

Tymczasem z Parku Śląskiego znika nie tylko jego dotychczasowy prezes, Tomasz Papaj ale także kultowy dla wielu – choć trzeba przyznać uczciwie – zdegradowany do granic możliwości zakątek – czyli Wioska Rybacka. Teraz rybkę do Parku Śląskiego najlepiej przynieść sobie w koszu piknikowym bo miejsce, gdzie można było wciągnąć świeży filecik przeszło do historii. Wioska Rybacka została bowiem zrównana z ziemią.

-Wioska Rybacka to całkiem spory fragment historii Parku Śląskiego. Jednak od kilku lat przestała być wartością dodaną, a raczej szkodziła jego wizerunkowi. Wykonany z drewna opuszczony budynek nijak nie komponował się z zielenią oraz nie spełniał funkcji gastronomicznej, do której był przeznaczony – czytamy na fb Parku Śląskiego.

Wioska Rybacka ostatni raz działała w sezonie 2018. Od tego momentu obiekt nie funkcjonował, a jego już wtedy nie najlepszy stan techniczny stopniowo się pogarszał. Istniało realne zagrożenie dla osób przebywających w jego pobliżu. W ostatnich tygodniach w obiekcie schronienie znajdowali bezdomni.

-Istniało realne zagrożenie zaprószenia ognia przez te osoby, co mogłoby mieć katastrofalne skutki m.in. dla funkcjonowania i bezpieczeństwa na mającej swój przebieg tuż nad obiektem kolejki linowej „Elka”. Właśnie w obawie o bezpieczeństwo tych osób oraz pasażerów kolejki oraz spacerowiczów zarząd Parku Śląskiego podjął decyzję o wyburzeniu obiektu – tłumaczą przedstawiciele Parku Śląskiego na swoim fanpage’u decyzję o wyburzeniu Wioski Rybackiej.

Budynek po Wiosce Rybackiej został wyburzony🌿Wioska Rybacka to całkiem spory fragment historii Parku Śląskiego. Jednak…

Opublikowany przez Park Śląski Czwartek, 20 lutego 2020

 

-Jesteśmy przekonani, że przestrzeń Parku Śląskiego na tym zyska, zwłaszcza, że jednym z ważnych elementów Programu Modernizacji, który jest obecnie realizowany na terenie Parku Śląskiego, jest przebudowa pobliskiego Kanału Regatowego – można doczytać na parkowych stronach. Jednak co dalej z terenem przy kanale regatowym? Być może w tym roku zostanie tam zasiana trawa, a w następnych latach władze Parku Śląskiego zastanowią się nad najlepszą koncepcją zagospodarowania tego miejsca.

Władze – a dokładnie nowe władze, bo fotel prezesa Parku Śląskiego wciąż pusty. Wg „twitterowych” przecieków – szansę na objęcie tego stanowiska ma mieć Agnieszka Bożek – piastująca od 2019 roku funkcję dyrektora Wydziału Obsługi Zarządu województwa śląskiego. Czy to prawda i czy plotki się potwierdzą – mamy przekonać się w najbliższy poniedziałek.

 

źródło: Park Śląski/Gazeta Wyborcza Katowice
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Czeka nas zakaz palenia węglem w województwie śląskim? Walka ze smogiem wkracza w kolejny etap!

Śląskie: Ile dowodów rejestracyjnych zabranych? Policja podsumowuje akcję SMOG

Zabrze: Złapani na gorącym uczynku! Policja uniemożliwiła powstanie dzikiego wysypiska! [ZDJĘCIA]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close