AlarmRegionWiadomość dnia

Pożar familoków w Czerwionce-Leszczynach: Ruszyła specjalna zbiórka na pomoc pogorzelcom!

Ruszyła zbiórka pieniędzy dla pogorzelców z kamienicy przy ulicy Hallera w Czerwionce – Leszczynach. W wyniku pożaru dach nad głową straciło 17 rodzin – wśród nich mieszkający tam od 6 lat Adrian Budny.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Górnicy szykują najazd na Warszawę!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

-Była możliwość wejścia tam wczoraj, zobaczenia i jeśli chodzi o sprzęt i meble to wszystko zalane jest, łącznie ze ścianami – to wszystko pójdzie na pewno do rozbiórki. Teraz czekamy na kolejne wejście, żeby jeszcze raz tam wejść, wczoraj było bardzo szybko, żeby tylko wziąć jakieś ubrania i dokumenty. Teraz musimy tam wejść, żeby oszacować te szkody – mówi Adrian Budny, poszkodowany w pożarze kamienicy.

A szkody są ogromne. To czego nie strawił ogień, zniszczyła woda. Na razie pomoc materialna zapewnia Ośrodek Pomocy Społecznej.

-Stąd też była potrzeba sporządzenia rodzinnych wywiadów środowiskowych. Dla nas jest to zdarzenie losowe i w tym kierunku będziemy prowadzić postępowanie administracyjne. Jest również deklaracja ze Ślaskiego Urzędu Wojewódzkiego i pana wojewody o pomocy dla poszkodowanymmówi Celina Cymorek, dyrektor OPS w Czerwionce – Leszczynach.

Pożar familoków w Czerwionce-Leszczynach: zatrzymany mężczyzna przyznał się do winy!

Wczoraj Stowarzyszenie Luxtorpeda oraz Urząd Miasta i Gminy w Czerwionce Leszczynach uruchomili zbiórkę dla potrzebujących.

-Prosimy mieszkańców również regionu, wszystkich ludzi dobrej woli, wszystkich których poruszył ten los pogorzelców – o to, aby wpłacali środki finansowe na to właśnie konto. Po zakończeniu zbiórki te pieniądze będą wydatkowane w porozumieniu z OPS i oczywiście z mieszkańcami, którzy ucierpieli – mówi Hanna Piórecka Nowak, rzecznik prasowy UMiG w Czerwionce – Leszczynach.

 

Osoby, które chciałyby pomóc poszkodowanym, mogą ich wesprzeć poprzez wpłatę na konto:

Stowarzyszenie Luxtorpeda
Numer: 37 2030 0045 1110 0000 0242 8610

koniecznie z dopiskiem „Pożary familoków”.

 

autor: Monika Herman

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Czeka nas zakaz palenia węglem w województwie śląskim? Walka ze smogiem wkracza w kolejny etap!

Śląskie: Ile dowodów rejestracyjnych zabranych? Policja podsumowuje akcję SMOG

Zabrze: Złapani na gorącym uczynku! Policja uniemożliwiła powstanie dzikiego wysypiska! [ZDJĘCIA]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close