AlarmRegionWiadomość dnia

Właściciel Freestyle Park w Chorzowie uratował 8-miesięczne dziecko! WIDEO z akcji podbija internet

Dramatyczna akcja ratunkowa we Freestyle Park w Chorzowie. Kobieta, która odwiedzała w niedzielę obiekt ze swoją 8-miesięczną córką zauważyła, że ta przestała oddychać. Zaczęła wołać o pomoc. Z tą ruszył właściciel obiektu, Michał Starzyński, były trener polskich snowboardzistów. Zaczął reanimować niemowlę.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Wyśmiewamy Sosnowiec, a puma grasuje!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Radość czułem od razu, jak tylko odzyskało oddech i świadomość, otwarło oczy. Radość jest nie do opisania. Zresztą duża adrenalina przy tym też była. Więc spadła ze mnie ta adrenalina po paru minutach, rozpłakałem się ze szczęścia. Myślę, że wszyscy byli tak samo ucieszeni, wszyscy się tutaj cieszyli, że to dziecko odzyskaliśmy – mówi Michał Starzyński, właściciel Freestyle Park w Chorzowie.

Dziecko trafiło do Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie. Dziś jego stan jest dobry, wkrótce opuści szpital. Ratownicy mówią wprost – gdyby nie szybka reakcja trenera, dziecko mogło nie przeżyć.

Właściciel Freestyle Park w Chorzowie uratował 8-miesięczne dziecko! WIDEO z akcji podbija internet
Właściciel Freestyle Park w Chorzowie uratował 8-miesięczne dziecko! WIDEO z akcji podbija internet

– Miało to absolutnie kluczowe znaczenie. Musimy pamiętać, że w łańcuchu przeżycia, czyli zespole czynności, które muszą być wykonane, aby pacjent poszkodowany mógł przeżyć, osoba udzielająca pierwszej pomocy ma kluczowe, wręcz najważniejsze znaczenie. Jeśli my nie zareagujemy, nie podejmiemy działań, to odbieramy temu poszkodowanemu szansę na dalsze leczenie. Niezależnie od tego, jak dobrą służbę zdrowia byśmy mieli – mówi Marek Walorski, ratownik medyczny w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Chorzowie.

Jednocześnie ratownicy apelują, żebyśmy nie bali się udzielać pierwszej pomocy. W tym mogą nam pomóc między innymi takie defibrylatory, które można spotkać w wielu miejscach publicznych.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

3 młode osoby zginęły w wypadku w Zawierciu! Seat zderzył się z ciężarówką [ZDJĘCIA]

Śląskie: Policja zgarnęła z pola poszukiwacza skarbów. Ktoś na niego doniósł [ZDJĘCIA]

Derby Górnik-Piast: Ktoś rzucał w kapitana Piasta butelką po wódce?

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close