RegionWiadomość dnia

Wodny Park w Tychach będzie miał zewnętrzny basen i lodowisko! Energia pójdzie z biogazu!

Zewnętrzny basen i lodowisko powstanie przy Wodnym Parku w Tychach. Nowe obiekty – podobnie jak istniejący już aquapark – będą korzystały z energii pochodzącej z biogazu wytwarzanego w miejscowej oczyszczalni ścieków. Obecnie produkcja energii przekracza potrzeby aquaparku.

 

 

Od wyborów dzieli nas przerwa jak między jedynkami Karolaka 🙂

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS


– Sprzedaż do sieci Tauronu nie jest zbyt opłacalnym przedsięwzięciem. Dużo lepszym byłoby wykorzystanie tejże energii dla potrzeb mieszkańców naszego miasta. Stąd decyzja, żeby to, co jest największym kosztem w przypadku funkcjonowania zarówno basenu kąpielowego, jak też w przypadku lodowiska zostało pokryte z naszych nadwyżek – mówi Zbigniew Gieleciak, prezes Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno–Ściekowej w Tychach.

Wspomniane nadwyżki wynosiły nawet 2900 MWh energii. To więcej, niż całkowite roczne potrzeby Tyskich Linii Trolejbusowych. Pozyskany nadmiar energii bez problemu zasili będące w planach dwa zewnętrzne baseny i całoroczne lodowisko, które pomoże odciążyć Stadion Zimowy w Tychach.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Partia dotrzymała obietnicy. DAWID KOSTEMPSKI wyrzucony z Platformy!

Donald Trump nie przyleci do Polski. Wizyta prezydenta USA odwołana!

Morderca kobiety z Siemianowic Śląskich zatrzymany! Ciało wrzucił do zsypu
Centrum Gospodarski Wodno-Ściekowej w Tychach zarządzające aquaparkiem w poniedziałek rozpocznie prace związane z projektowaniem nowych obiektów. Koszt i termin wykonania inwestycji nie są jeszcze znane.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close