AlarmKrajRegion

Wojsko wychodzi na ulice! Premier Morawiecki wydał specjalne zarządzenie!

To już pewne! Wojsko trafi na ulice polskich miast! Specjalne zarządzenie w tej sprawie wydał premier Mateusz Morawiecki!

 

 

Polska czerwoną strefą! Czy grozi nam MEGA-LOCKDOWN?! TOP 5 Silesia Flesz

Szef rządu podjął decyzję o dosłownym wyprowadzeniu wojska na ulice. Chodzi o żołnierzy Żandarmerii Wojskowej, którzy od teraz mają udzielać pomocy policji w zakresie ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego w czasie trwania pandemii koronawirusa w Polsce.

 

Wojsko wychodzi na ulice w Polsce! Premier wydał zarządzenie!

 

To, że do pomocy policji skierowane zostaje wojsko – określają zapisy zarządzenia, wydanego dzisiaj (26.10) przez premiera Mateusza Morawieckiego. Specjalne zarządzenie w sprawie użycia żołnierzy Żandarmerii Wojskowej w celu udzielenia pomocy policji opublikowano w poniedziałek, 26 października w Monitorze Polskim.

To jednak nie nowość, bo już wiosną, podczas pierwszej fali pandemii, resort obrony narodowej ogłosił, że żołnierze Wojska Polskiego wesprą policję w jej działaniach związanych z utrzymaniem porządku w czasie epidemii Sars Cov2.

Ministerstwo Obrony Narodowej na swoich oficjalnych kanałach informacyjnych przypomina, że skierowanie wojska do pomocy przy walce z pandemią ma już de facto miejsce od wielu tygodni. W różnego rodzaju zadaniach udział już bierze ponad 3 tysiące żołnierzy. -Żołnierze wspierają działania, dzięki którym możliwe jest ograniczenie rozprzestrzeniania się epidemii, a także łagodzenie jej skutków. Każdego dnia w walkę z koronawirusem zaangażowanych jest kilka tysięcy żołnierzy oraz pracowników resortu – czytamy na facebooku MON.

Sprawę skomentował także rzecznik rządu, Piotr Müller: -W związku z sensacyjnymi nagłówkami dotyczącymi wsparcia Żandarmerii Wojskowej w zakresie działań związanych z COVID-19 przypominam, że analogiczne decyzje były wydane wiosną tego roku. Z oczywistych względów były przyjęte pozytywnie, jako element wsparcia walki z epidemią – napisał na Twitterze.

autor; Wojciech Żegolewski
źródło: Radio Zet

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

W piątek możliwa decyzja o całkowitym lockdownie!

Ponad 10 tys. nowych zakażeń, 45 osób nie żyje! Koronawirus wg Ministerstwa Zdrowia

Tychy: chory na koronawirusa uciekł z karetki!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close