KrajRegion

Wojskowe odrzutowce nad Śląskiem! To nie ćwiczenia!

Nad kilkoma miastami woj.śląskiego mogą pojawić się wojskowe myśliwce. Tym razem to nie ćwiczenia!

 

 

Sosnowiec czeka na uchodźców? Konsulat w Katowicach już jest! Zobaczcie go w TOP 5 SILESIA FLESZ

Wojskowe odrzutowce przylecą do nas nie na ćwiczenia czy manewry, a na tak zwany rekonesans. Musi być on zrobiony przez pilotów wojskowych formacji przed wielką defiladą, jaka z okazji Święta Wojska Polskiego, 15 sierpnia odbędzie się w Katowicach. O wyjątkowej wizycie na śląskim niebie poinformował między innymi Urząd Miasta w Bytomiu na swojej stronie internetowej.

– W związku z przygotowaniami do centralnych obchodów Wojska Polskiego, które mają się odbyć 15 sierpnia w Katowicach i udziałem w nich wojsk lotniczych, możliwe będą przeloty nad naszym miastem. Loty mają na celu rekonesans zaplanowanej trasy przelotu podczas obchodów święta Wojska Polskiego – czytamy na stronie bytomskiego magistratu.

O wielkiej wojskowej defiladzie, przygotowywanej w Katowicach na Święto Wojska Polskiego 15 sierpnia, przeczytacie więcej tutaj:

Minister Błaszczak potwierdza: Defilada Wojska Polskiego przeniesiona z Warszawy do Katowic!

Warto podkreślić, że święto Wojska Polskiego odbędzie się w Katowicach ze względu na obchody 100. rocznicy wybuchu I powstania śląskiego.

 

źródło: UM Bytom/Tomasz Sanecki
Obraz Pete Linforth z Pixabay

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close