RegionWiadomość dnia

Wsparcie informatyczne dla rybnickiego sanepidu. PGG pomaga również Katowicom

Pandemia zaskoczyła wszystkich i nie raz juz obserwowaliśmy skutki tego zaskoczenia. Obłożenie polskich sanepidów dawno osiągnęło maksimum, stąd z pomocą przyszli informatycy z ZIT PGG S.A., którzy stworzyli specjalne oprogramowanie, które ma pomóc pracownikom powiatowych stacji w zapanowaniu nad powstałym chaosem.

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Oprogramowanie opracowane przez naszych informatyków pomaga znacznie usprawnić komunikację stacji sanepidu w województwie śląskim z największym w regionie pracodawcą, jakim jest PGG S.A. Udostępnione rozwiązanie ujednolica sposób wprowadzania danych, upraszcza procesy związane z obsługą badanych i zakażonych oraz skraca czas tej obsługimówi Tomasz Rogala, prezes PGG S.A.

Głównym celem oprogramowania jest optymalizacja przepływu informacji m.in. pomiędzy powiatową stacją sanepidu, a pracodawcą np. tam jak PGG. To dzięki temu programowi pracodawca jest w stanie szybko dowiedzieć się na jakim etapie jest jego pracownik – czy jest w izolacji, czy w trakcie kwarantanny oraz kiedy wróci do pracy. Nie tylko PGG może korzystać z opracowanego systemu – każdy pracodawca. który zespoli swoje „kadry” z danym sanepidem również z oprogramowania skorzysta w sposób szybki i sprawny.

– Zakład Informatyki i Telekomunikacji PGG S.A. jest gotów do wdrożenia systemu w kolejnych stacjach sanepidu, zaprasza też do współpracy inne firmy regionu, które chciałyby skorzystać z oprogramowania, jakie przygotowano w PGG S.A.czytamy na łamach portalu internetowego PGG. Z systemu informatycznego korzysta już sanepid w Rybniku oraz w Katowicach.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Jastrzębie-Zdrój w zielonej strefie! Ruda Śląska przeszła do żółtej. Spore zmiany w strefach na Śląsku [WIDEO]

Samorządy przygotowują się na powrót dzieci do szkoły. Jak to będzie wyglądało w Sosnowcu? [WIDEO]

Nie chcesz by dziecko wróciło do szkoły 1 września? Za zatrzymanie ucznia w domu grozi wysoka grzywna

źródło: PGG 

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close