RegionWiadomość dnia

Wstrzymanie przyjęć na oddziale covidowym w bytomskiej jedynce

Oddział covidowy w głównym budynku Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu wstrzymał przyjęcia. Decyzję o zamknięciu oddziału z dniem 21 grudnia podjął Wojewoda Śląski.

Sensacja w najlepszym gatunku! DETEKTYW COLUMBO w TVS!

 

Pacjenci, którzy już wyzdrowieli są wypisywani do domów, ci wymagający dalszego leczenia – przenoszeni do innych placówek.  Po zamknięciu oddział będzie zdezynfekowany, później zostanie tu na powrót uruchomiony Oddział Hematologii. Będzie też możliwe ponowne uruchomienie Oddziału Kardiologii ze stanowiskami intensywnego nadzoru. Od początku listopada kardiolodzy zajmowali się pacjentami zakażonymi koronawirusem i dlatego przyjęcia były wstrzymane. Kardiologia i hematologia powinny ruszyć już po Świętach Bożego Narodzenia.

– Dziękuję całemu personelowi. Szczególnie zaś tym lekarzom, pielęgniarkom i opiekunkom medycznym, którzy dobrowolnie zgłosili się do pracy na oddziale covidowym. Wiem, że podziękowania spływają także od pacjentów i ich rodzin, co jest dla nas wszystkich najwyższym dowodem uznania – powiedział Władysław Perchaluk, dyrektor bytomskiej „Jedynki”.

Oddział covidowy (31 łóżek) w budynku przy ulicy Żeromskiego został utworzony na polecenie Wojewody Śląskiego na początku listopada 2020. Od początku pandemii chorymi na COVID-19 głównie zajmuje się Oddział Obserwacyjno-Zakaźny i Hepatologii bytomskiej „Jedynki”. Dla pacjentów jest w nim 35 łóżek. .

źródło: UM Bytom

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Będzie ciepło, ale mgliście. Sprawdź PROGNOZĘ POGODY na weekend

60-letni zwyrodnialec miał zgwałcić 15-latkę. Usłyszał już zarzuty

Kolejowa rewolucja? Chorzów i Bytom połączy przebudowana linia kolejowa

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close