KrajRegion

Wybory 2019: Koalicja Obywatelska wygrywa z PiS wśród najlepiej wykształconych

Na Prawo i Sprawiedliwość najczęściej głosowali wyborcy z wykształceniem podstawowym, zasadniczym zawodowym oraz średnim i pomaturalnym – wynika z sondażu late poll przeprowadzonego przez IPSOS. Wyborcy z wykształceniem wyższym głosowali na Koalicję Obywatelską.

 

 

Premiera TOP 5 Silesia Flesz w Telewizji TVS zawsze w niedzielę o 19.50

Mamy własne wyniki wyborów! Sprawdź je w TOP 5 Silesia Flesz!

W grupie wyborców z wykształceniem podstawowym na PiS głosy oddało 63,3 procent uprawnionych. Drugie miejsce w tej grupie zdobyła Koalicja Obywatelska – 12 procent oddanych głosów. Na PSL zagłosowało 9,3 proc. osób z wykształceniem podstawowym – wynika z sondażu late poll IPSOS.

Wśród osób z wykształceniem zasadniczym zawodowym na PiS oddało 64 proc. głosujących w tej grupie. Za tą partią znalazła się Koalicja Obywatelska – 15,8 proc. oraz PSL – 9,6 procent. PiS uzyskało również najwięcej głosów wśród osób z wykształceniem średnim i pomaturalnym.

CZYTAJ TAKŻE: Wyniki Wyborów 2019: PiS wygrywa w 14 województwach! Jaki wyniki w woj.śląskim?

Wyniki Wyborów 2019: PiS wygrywa w 14 województwach! Jaki wyniki w woj.śląskim?

Wśród osób z wykształceniem wyższym i licencjatem zwyciężyła Koalicja Obywatelska. Na ugrupowanie zagłosowało 36,6 procent ankietowanych z tej grupy. PiS znalazło się na drugim miejscu – z 30,1 proc. poparcia. SLD poparło 15,9 procent wyborców z licencjatem i wykształceniem wyższym – podaje TVN24.pl

Sondaże late poll IPSOS zrobione były dla trzech telewizji. Średni margines dokładności badania wynosi jeden punkt procentowy.

Źródło: TVN24.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wybory 2019: Są wyniki sondażowe! PiS, Koalicja i Lewica. W sejmie jeszcze PSL i Konfederacja!

JEEEEST! Jedziemy na Euro 2020! Polska pokonała Macedonię Północną 2-0!

Wyniki Wyborów 2019: PiS wygrywa w 14 województwach! Jaki wyniki w woj.śląskim?

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close