KrajRegionWiadomość dnia

Wybory 2019: PKW podała najnowszą frekwencję. Sprawdźcie jaka frekwencja w Wyborach 2019 na godz. 17.00

Państwowa Komisja Wyborcza podczas konferencji prasowej podała najświeższe dane dotyczące frekwencji. Frekwencja wyborcza na godzinę 17.00 w całym kraju wyniosła 45,94%

 

 

Śmigłowiec Black Hawk i antyterroryści nad Śląskiem!

Wcześniej PKW poinformowała o frekwencji w Wyborach 2019 na godzinę 12.00 – wtedy frekwencja wynosiła w całej Polsce 18,14 proc. Teraz, jak poinformowali przedstawiciele Państwowej Komisji Wyborczej – frekwencja wyborcza zliczona do godziny 17.00 wynosi 45,94% – to w porównaniu do poprzednich wyborów o prawie 7 procent więcej!

 

Przedstawiciele Państwowej Komisji Wyborczej przedstawili także szczegółowe dane dotyczące miast i regionów. I tak najwyższa frekwencja została na godzinę 17.00 w niedzielę, 13 października odnotowana w okręgu numer 19 w Warszawie i wyniosła 54.86%. Drugie miejsce pod względem frekwencji to okręg 39 w Poznaniu, gdzie do urn poszło do godziny 17ej 52,36 uprawnionych. Trzecie miejsce to ponownie Warszawa, ale okręg numer 20, gdzie zmierzona frekwencja to 51,56%.

Najniższą frekwencją odnotowano w okręgu 21 w Opolu – tu zagłosowało do godziny 17.00 39,54%. Niewiele więcej, bo 40,8% głosujących zjawiło się w lokalach wyborczych w okręgu numer 34 w Elblągu. Niska frekwencja także w okręgu nr 2 w Wałbrzychu – tu do godziny 17.00 głos oddało 42,04% głosujących.

 

Ze wszystkich miast wojewódzkich najwięcej wyborców zagłosowało dotąd w Warszawie (54,86 %), a najmniej – w Gorzowie Wielkopolskim (47,43 %). Z kolei gminą z najwyższą jak dotąd frekwencją jest Podkowa Leśna, powiat grodziski, województwo mazowieckie (64,45 %). Najniższa frekwencja była w gminie Walce, powiat krapkowicki, województwo opolskie (28,62%)

Jeśłi chodzi o województwa – najwyższa frekwencja na godzinę 17.00 to woj.mazowieckie i wyniosła ona tutaj 49,59%. Najniższa jak na razie frekwencja wojewódzka to opolskie – wg danych PKW wyniosła ona na razie 39,54%

 

Frekwencja jest wysoka nie tylko w Polsce. Jak informują sami głosujący – w Rzymie aby zagłosować, trzeba postać w 3-godzinnej kolejce! Ogromne tłumy głosują także w Berlinie. Także w Madrycie i Maladze ogromne zainteresowanie głosowaniem – głównie wśród turystów, zaopatrzonych w zaświadczenia.

 

Rośnie też liczba incydentów wyborczych i przypadków łamania ciszy wyborczej. Tylko podlaska policja takich przypadków w ostatnich godzinach odnotowała ponad 20. Są także zdarzenia nietypowe – na jednego z głosujących w Warszawie spadło… godło! Mężczyzna został ranny w głowę – na szczęście niegroźnie i skończyło się na opatrunku.

Spływają jednak zgłoszenia o nieprawidłowościach w samych komisjach. Członkini komisji wyborczej w Lublinie do pracy w komisji stawiła się mają 1,2 promila alkoholu. Również ponad promil alkoholu w organizmie miała 35-latka, która dzisiaj rano zgłosiła się do pracy w charakterze szefowej jednej z komisji wyborczych w powiecie jędrzejowskim w województwie świętokrzyskim. W obu przypadkach kobiety odsunięto od pracy w komisjach, a same incydenty nie miały wpływu na przebieg pracy komisji.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wybory parlamentarne 2019. Jak przeliczane są głosy na mandaty?

Wybory parlamentarne 2019. Jak oddać głos, żeby był ważny?

Bomba ekologiczna w Siemianowicach Śląskich! Utylizacja będzie kosztowała prawie 30 mln złotych

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close