Region

Wybory 2020: Będą bonusy za dużą frekwencję w gminach. MSWiA obiecuje

Jutro, 12 lipca, odbędzie się II tura wyborów prezydenckich. W lokalach wyborczych będzie można głosować od 7:00 do 21:00 – obowiązkowo w maseczce. W lokalach musi być płyn dezynfekcyjny, a członkowie komisji powinni mieć zakryte usta i nos.

 

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Wybory odbywać się będą w formie tradycyjnej, czyli poprzez głosowanie w lokalu oraz, tak jak w przypadku pierwszej tury, korespondencyjnie dla osób w kwarantannie lub tych, którzy wyrazili wolę oddania głosu w ten sposób.

Obostrzenia sanitarne nakazują, by głosujący mieli zasłonięte usta oraz nos oraz rękawiczki. Można mieć swój długopis, choć te będą zapewnione przez komisję i na bieżąco dezynfekowane.

Komisja także musi mieć zasłonięte usta i nos oraz będzie dezynfekować rzeczy w lokalu. Z racji ograniczeń na terenie lokalu może przebywać ograniczona liczba osób. Pierwszeństwo głosowania mają osoby starsze, rodzice z małymi dziećmi oraz kobiety w ciąży.

Gminy do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją w II turze wyborów prezydenckich otrzymają wóz strażacki w ramach konkursu MSWiA.

16 wozów bojowych (rozdanych po I turze) dla OSP to za mało, dlatego po drugiej turze rozdamy ich 49. Walczymy o frekwencyjny rekord w wyborach prezydenckich. Wszystko zostanie rozstrzygnięte 12 lipca – zapowiedział szef MSWiA Mariusz Kamiński.’

Źródło: Polsat News.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Stabilizuje się sytuacja na rynku pracy w Polsce. Ofert pracy coraz więcej

Kolejne powikłania po COVID-19? Lista jest coraz dłuższa!

Na Giełdzie Samochodowej w Gliwicach powstanie targowisko! Od kiedy?

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close