RegionWiadomość dnia

Wybuch gazu w Szczyrku: Sąd aresztował 3 osoby, ale prokuratura i tak składa zażalenie

Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej zamierza złożyć zażalenie na decyzję tamtejszego sądu w sprawie tymczasowego aresztowania trzech osób, które są podejrzane o spowodowanie wybuchu gazu w Szczyrku. Zginęło w nim 8 osób.

 

 

Maracana w Katowicach? Cena za stadion jak z kosmosu!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Sąd zastosował wobec dwóch z nich – prezesa firmy budowlanej, która zlecała wykonanie prac i jednego z pracowników – trzymiesięczny areszt. Inny z pracowników ma spędzić w areszcie miesiąc. Prokuratura wnioskowała o ten sam okres aresztowania dla każdego z podejrzanych.

– Na ten moment mamy ustne opinie biegłych z zakresu gazownictwa i geodezji. I te materiały, które zgromadziliśmy były wystarczające do przedstawienia zarzutów, a więc uzasadnionego podejrzenia, że te osoby, które zostały zatrzymane i wobec których został zastosowany środek zapobiegawczy, dopuściły się zarzucanego im przestępstwa – mówi Agnieszka Michulec, Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej.

Wszyscy zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty i złożyli wyjaśnienia. Sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu między innymi ze względu na wysoką karę, która im grozi, ale także dlatego, że prokuratura musi teraz zweryfikować wyjaśnienia przez nich złożone. Po sporządzeniu aktu oskarżenia wszyscy trzej będą najprawdopodobniej odpowiadać w jednym procesie.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Damian Holecki, Tacjana i Telewizja TVS w hicie „Feliz navidad”! Premiera już 22 grudnia

Tragedia w Szczyrku: Sąd zadecydował o aresztowaniu trzech osób

Tajemnicza śmierć ochroniarza na parkingu w Sosnowcu. Co się stało? [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close