RegionWiadomość dnia

Wyjątkowy koncert „Pamięci Powstańców z pomocą Aniołom” w Pszczynie

W Sali Lustrzanej Pałacu w Pszczynie odbędzie się wyjątkowy koncert. Wyjątkowy podwójnie – bo dotyczący pamięci powstańców śląskich, ale także będący formą wsparcia dla bardzo wyjątkowego miejsca na śląskiej mapie dobroczynności.

 

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!


Ku pamięci Powstańców walczących o przyłączenie Śląska do Macierzy, a zarazem jako wyraz wdzięczności dla darczyńców wspierających Dom Kulejących Aniołów w Piasku, zostanie wydana płyta DVD zawierająca zarejestrowany w formie wideo Koncert Charytatywny pt. „Pamięci Powstańców z Pomocą Aniołom” w 100. Rocznicę II Powstania Śląskiego.

– Początkowo chcieliśmy zorganizować ten koncert w Muzeum Zamkowym w Pszczynie, byłaby to piękna forma oddania hołdu Powstańcom Śląskim, którzy przelali własną krew w walce o polskość Śląska w połączeniu z okazaniem wdzięczności wyjątkowym ludziom, którzy otwierają serca dla Podopiecznych naszego Domu. Obecna sytuacja związana z epidemią SARS-Cov-2 sprawiła, że postanowiliśmy Koncert zarejestrować oraz wydać w formie DVD, jako upominek w podziękowaniu dla naszych dobroczyńców – mówi Krystyna Fuławka, Przewodnicząca pszczyńskiego Koła Polskiego Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Koncert zostanie zarejestrowany w Sali Lustrzanej Muzeum Zamkowego w Pszczynie, 28 sierpnia 2020 r. Rejestracja nagrania rozpocznie się o godzinie 10.00. O godzinie 11.00 odbędzie się krótki briefing prasowy z udziałem przedstawicieli organizatorów.

Organizatorami wydarzenia są: Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Pszczynie z siedzibą w Piasku, Muzeum Zamkowe w Pszczynie – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Śląskiego oraz Pszczyńskie Centrum Kultury.

Patronat Honorowy nad koncertem objęli Grzegorz Tobiszowski – Poseł do Parlamentu Europejskiego, Grzegorz Gaża – Poseł na Sejm RP, Jakub Chełstowski – Marszałek Województwa Śląskiego oraz Dariusz Skrobol, Burmistrz Pszczyny.

Natomiast Patronat Medialny objęli: Pless.pl, TVP Katowice, TVS, Polskie Radio Katowice, Radio Bielsko, Radio CCM, Radio Fest oraz Nowe Info.

W programie artystycznym Koncertu wystąpią: Wychowankowie Domu Kulejących Aniołów, Piwnica z Dobrym Klimatem, Kobiórzanie oraz Kasia Raszka z pianistą Bogusławem Bąkiem

 

źródło: informacja prasowa

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Policja apeluje do świadków wypadku, w którym zginęło 9 osób: Wasze relację mogą okazać się kluczowe!

Czy koronawirusem można zakazić się ponownie? Pierwsze przypadki zachorowań ozdrowieńców w Europie

W czwartek Piast Gliwice walczy o przepustkę do Ligi Europy, Już po raz 4

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close