RegionWiadomość dnia

Wymiana autobusów trwa. 10 nowych Solarisów wyjedzie na ulice Gliwic

Jeszcze w tym roku na ulicach Gliwic pojawi się 10 nowych Solarisów Urbino. Dobrze znane gliwiczanom dwunastometrowe autobusy obsługiwać będą linie A4, 8, 58, 59, 60, 71, 178, 186, 259, 692, 702.

 

 

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Nowe Solarisy w Gliwicach to efekt wartego ponad 11,4 mln zł, rozstrzygniętego w tym roku przetargu zorganizowanego przez PKM Gliwice. W postępowaniu przetargowym najkorzystniejsze warunki zaproponowała firma Solaris Bus&Coach z Bolechowa.

Wykonane w najnowszej technologii pojazdy, wyposażone są w nowoczesne systemy oczyszczania spalin oraz spełniają rygorystyczne normy środowiskowe. Każdy jest wyposażony w 32 miejsca siedzące i 64 stojące, jest w pełni klimatyzowany i posiada sieć Wi-Fi oraz ładowarki USB.

Komora silnika i agregatu grzewczego wyposażona została w automatyczny system detekcji i gaszenia pożaru. Każdy z autobusów posiada system monitoringu pozwalający na zapis obrazu zainstalowanych kamer z ostatnich 7 dni.

 

źródło:UM Gliwice
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

45 mln szczepionek trafi do Polski. W lutym 2021 roku będziecie mogli zaszczepić się przeciwko Covid-19

Przychodnia pocovidowa powstaje w woj.śląskim! To pierwsza taka placówka w regionie

Związkowcy nie chcą niedzieli handlowej 6 grudnia. Wystosowali apel do prezydenta

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close