AlarmRegionWiadomość dnia

Wypadek w Katowicach. Policja szuka osób, które pomogły chorej na HIV!

Katowicka policja pilnie poszukuje osób, które pomagały poszkodowanej w wypadku w Katowicach kobiecie. Ranna jest chora na HIV.

 

Psia grypa, klątwa rzucona na schody i nowi prezydenci – ZOBACZCIE TOP 5 SILESIA FLESZ

Do wypadku doszło w środę, około 17.30 na ulicy Brynowskiej w Katowicach. Na przejściu dla pieszych została potrącona kobieta.

Kobietę na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił kierowca Audi. Zanim służby ratunkowe przyjechały na miejsce, pomocy rannej osobie udzielali świadkowie. Po przyjedzie pogotowia ratunkowego osoby te odjechały, nie czekając na policjantów.

Okazało się jednak, że ranna kobieta jest chora na HIV. W związku z tym katowicka policja rozpoczęła poszukiwania osób, które udzielały pomocy rannej kobiecie. -W szczególności prosimy o pilny kontakt osoby, które udzielały pierwszej pomocy poszkodowanej i miały kontakt z krwią. Osoby te muszą przyjąć leki, w celu uniknięcia zakażenia wirusem HIV. Dzięki szybkiej reakcji świadków, kobieta trafiła do szpitala i jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – mówią katowiccy policjanci.

Wszystkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia, a w szczególności osoby, które udzielały pomocy poszkodowanej, rannej i chorej na HIV kobicie – policja w Katowicach prosi o pilny kontakt: tel. 32 200 2555, 32 200 2777. Osoby te muszą przyjąć leki, w celu uniknięcia zakażenia wirusem HIV.

(WZ/KMP Katowice)

 

Nowy KIERUNEK ZDROWIE już 17 listopada. Co w odcinku?

Kierunek zdrowie: Żywienie dojelitowe. Obawy i mity. Nowy KIERUNEK ZDROWIE już w sobotę o 11.00

 

Materiał Radosława Nosala:

Policja poszukuje osób, które wczoraj (14.11) około godziny 17:30 udzielały pomocy potrąconej kobiecie na ulicy Brynowskiej w Katowicach. Z relacji świadków wynika, że udzielający pierwszej pomocy mieli kontakt z krwią poszkodowanej, a nie posiadali rękawiczek ochronnych czy innych zabezpieczeń. Później okazało się, że poszkodowana była nosicielką wirusa HIV.

-Niestety przed przyjazdem osoby te oddaliły się już z miejsca zdarzenia, poszkodowaną oddając pod opiekę lekarzy. Wszystkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia, przede wszystkim te osoby, które udzielały rannej kobiecie pomocy prosimy o kontakt z policjantami z Katowic, gdyż tym osobom muszą zostać podane leki, aby uniknąć zakażenia wirusem – mówi kom. Aneta Orman, KMP Katowice.

Według relacji świadków mężczyzna, który udzielił poszkodowanej największej pomocy był ratownikiem medycznym, który nie był w tym czasie w pracy i znalazł się tam przypadkiem. Jego udało się już policji odnaleźć.

Jak mówi inny ratownik, przy udzielaniu pierwszej pomocy, najważniejsze jest własne bezpieczeństwo. –Niezależnie od tego czy jest to ratownik medyczny czy jakakolwiek inna osoba podejmująca się udzielania I pomocy osobie poszkodowanej, zawsze powinniśmy znaleźć czas, żeby zabezpieczyć się przed zagrożeniami, jakie na miejscu zdarzenia mogą na nas czyhać, jak również przed zagrożeniami, jakie czekają na ratownika z osobą poszkodowaną – mówi Tomasz Lemm, ratownik medyczny.

I dodaje, że taka sytuacja nie powinna zniechęcać innych ludzi, żeby pomagać. –Jeżeli widzimy osobę, która leży, tej pomocy wymaga i nie widzimy krwi, wymiocin, materiału biologicznego, który w jakiś taki rażący sposób może w rażący sposób zwiększyć możliwość przeniesienia chorób, to powinniśmy do tej osoby podejść, ocenić co się z nią dzieje, sprawdzić czy ona jest przytomna, czy oddycha – mówi Tomasz Lemm, ratownik medyczny.

Osoby, które były świadkami lub brały udział w zdarzeniu na ulicy Brynowskiej w Katowicach powinny pilnie skontaktować się z policjantami z Katowic.
Kontakt 32/200 2555 lub 32/200 2777

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close