Region

Z bronią na lotnisko w Pyrzowicach. Bo „nie wiedział, że nie można”

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili w bagażach dwóch podróżnych broń gazową i trzy sztuki ostrej amunicji.

Nie chcecie by Wasze dzieci zamieniły się w wirtualne zombie? Zobaczcie koniecznie najnowszy odcinek TOP 5 Silesia Flesz!

Broń i amunicja zostały ujawnione na lotnisku Katowice w Pyrzowicach podczas nadzoru nad kontrolą bezpieczeństwa, którą prowadzą pracownicy Poczty Polskiej. W dwóch bagażach podręcznych, należących do obywatela Niemiec i obywatela Polski, ujawniono pistolet gazowy oraz 3 sztuki amunicji ostrej. Jeden z mężczyzn tłumaczył, że zapomniał o amunicji, którą miał w bagażu, drugi z kolei nie wiedział, że nie może zabrać w podróż broni gazowej.

Sprawy zostaną skierowane do Prokuratury Rejonowej w Tarnowskich Górach, która będzie prowadziła dalsze czynności procesowe. Niemcowi i Polakowi grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło i foto: Śląska Straż Graniczna

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Z bronią na lotnisko w Pyrzowicach. Bo „nie wiedział, że nie można””

  1. Nie dajcie się zmanipulować kontrolę bezpieczeństwa w Pyrzowicach przeprowadza poczta polska oni stoją za plecami i wytykają nieprawidłowści.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close