RegionŚwiatWiadomość dnia

Z Pyrzowic znowu można polecieć do Frankfurtu. Najstarsze zagraniczne połączenie z Katowice Airport przywrócone

Lufthansa wznowiła połączenie pomiędzy Katowice Airport a swoim największym portem przesiadkowym, czyli lotniskiem we Frankfurcie. Należący do niemieckiego przewoźnika CRJ-900 wystartował z jednego z największych europejskich portów lotniczych o godzinie 13.00 i wylądował w Pyrzowicach chwilę po godzinie 14.00. Był to pierwszy od ponad roku rejs Lufthansy do Katowice Airport.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Ze względu na pandemię koronawirusa niemiecki przewoźnik zawiesił loty do Pyrzowic w marcu 2020 roku. By uczcić powrót Lufthansy do Pyrzowic po tak długim okresie nieobecności, pierwszy rejs powitano – zgodnie z lotniczą tradycją – salutem wodnym.

-Reaktywacja połączenia pomiędzy pyrzowickim lotniskiem a Frankfurtem jest istotna nie tylko ze względu na popularność tego kierunku – w 2019 roku obsłużono w ramach tej trasy prawie 135 tysięcy podróżnych – lecz także dlatego, że jest to pierwsze i najstarsze połączenie regularne realizowane z Katowice Airport za granicę. Lufthansa pierwszy rejs z Pyrzowic do Frankfurtu wykonała 28 marca 1993 roku, czyli prawie 30 lat temu i obsługiwała tę trasę nieprzerwanie aż do momentu wybuchu pandemii. Od 1993 roku na pokładach samolotów niemieckiej linii przewieziono z i do Katowice Airport prawie 3 miliony pasażerów – mówi Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA.

-Polska jest jednym z najważniejszych i najbardziej dynamicznie rozwijających się rynków dla Lufthansa Group i w tym roku z dumą obchodzimy 50. rocznicę obecności tutaj. Dziś mamy przyjemność wznowić połączenia z Katowic do Frankfurtu, które obsługujemy od 1993 roku. Przez te wszystkie lata zyskaliśmy stale rosnące grono lojalnych klientów. Teraz pasażerowie mogą ponownie podróżować przez nasz największy węzeł komunikacyjny do ponad 100 miejsc na świecie – powiedział Frank Wagner, General Manager Sales Poland, Lufthansa Group.

 

Zgodnie z aktualnym harmonogramem Lufthansa początkowo będzie oferowała loty pomiędzy Pyrzowicami a Frankfurtem od trzech do czterech razy w tygodniu. Od 28 czerwca bieżącego roku kierunek obsługiwany będzie codziennie od poniedziałku do niedzieli. Lufthansa zapowiada również, że loty na trasie między Katowice Airport a Monachium zostaną reaktywowane 27 marca 2022.

Katowice Airport należy do grona największych lotnisk regionalnych w Polsce. W 2019 roku z jego siatki połączeń skorzystało rekordowe 4,84 mln pasażerów, w tym ponad 2 miliony w ruchu czarterowym. Prognoza na 2020 rok zakładała przewiezienie 5,5 miliona podróżnych. Ostatecznie, ze względu na pandemię koronawirusa, w minionym roku zanotowano 1,44 mln pasażerów. Lotnisko jest krajowym liderem w segmencie przewozów czarterowych i regionalnym w cargo lotniczym.

 

źródło: Katowice Airport

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Pogoria III oficjalnie otwarta. Sezon na kultowym kąpielisku właśnie ruszył [WIDEO]

Ogromny mural w Siemianowicach Śląskich gotowy. Takiego na Śląsku jeszcze nie było! [WIDEO]

Polski Ład zaorze polskie samorządy? „Może być tak, że zabraknie na remont chodnika” [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close