KrajRegion

Za dwa tygodnie nauczyciele rozpoczynają akcję protestacyjną!

15 października nauczyciele rozpoczynają bezterminową akcję protestacyjną. Będą wykonywać tylko te czynności, które są opisane w przepisach prawa oświatowego.

 

 

Puma grasuje po Śląsku! Wielkie poszukiwania w TOP 5 Silesia Flesz

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

Nie będzie strajku, ale nauczyciele chcą kontynuować protest. Będzie za to strajk włoski. Nauczyciele nie będą wykonywać żadnych dodatkowych obowiązków. Propozycja ZNP to bezterminowa akcja protestacyjna. Decyzję podjęto po analizie wyników ankiet, którą związek przeprowadził wśród nauczycieli. Protest rozpocznie się tuż po wyborach. Za propozycją strajku włoskiego było ok. 50 proc. nauczycieli.

Odwieszenia ogólnopolskiej akcji strajkowej chciało zaledwie 18 proc. Ankietę dotyczącą dalszych form protestu ZNP przeprowadził we wrześniu. Wzięło w niej udział 227 tys.nauczycieli. Zdecydowana większość poparła dalszy protest, ale już nie w takiej formie jak wiosną.

Taką informację podczas konferencji prasowej podał prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego, Sławomir Broniarz. Nauczyciele już za dwa tygodnie rozpoczną akcję protestacyjną, która ma polegać na braku zaangażowania nauczycieli w czynności, zadania, obowiązki, które nie mieszczą się w 40-godzinnym wymiarze ich pracy i nie są opisane w przepisach prawa oświatowego. Zatem dzieci nie będą jeździły na wycieczki, zielone szkoły, nie będą też uczęszczały na zajęcia pozalekcyjne i koła zainteresowań.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Medycyna i pielęgniarstwo biją rekordy! Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach rozpoczęła nowy rok akademicki!

Cud medycyny w Katowicach! Paulina i Pola nareszcie razem. Matka po ciężkim udarze nareszcie zobaczyła swoją córeczkę! [WIDEO]

Żmuda-Trzebiatowska, generał Polko i Izabela Domogała. Znani będą pracować z niepełnosprawnymi [SPOTKAJMY SIĘ W PRACY]

 

źr. Polsat News

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close