RegionWiadomość dnia

Zabrze zbuduje dwa centra przesiadkowe. Inwestycje pochłoną 120 milionów złotych

Mają już Katowice, wkrótce będzie miało też Zabrze. Kolejne miasto w naszym regionie rozpoczyna budowę centrów przesiadkowych. W przypadku Zabrza będą to dwa centra przesiadkowe. Pierwsze znajdzie się przy ul. Goethego, drugie przy ul. Krakowskiej i Ofiar Katynia.

 

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

– Chodzi o to, żeby zachęcić mieszkańców, nie tylko Zabrza, ale mieszkańców regionu do korzystania z komunikacji miejskiej. Dlatego właśnie ten nasz wysiłek, żeby stworzyć takie warunki, żeby warto było zostawić przy centrum przesiadkowym swój samochód, przesiąść się na autobus, pociąg, inne środki transportu i po zakończonym zadaniu bezpiecznie wrócić po swój samochód – mówi Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Centrum przy ul. Goethego ma mieć powierzchnię ponad 10 tys. m2, powstaną tam perony komunikacji autobusowej, parking Park & Ride, poczekalnia i punkty usługowe. W drugiej lokalizacji przewidziano otwarte perony, parking zewnętrzny i budynek, w którym znajdzie się poczekalnia i drobne punkty usługowe. W obydwu centrach będzie można także ładować samochody elektryczne.

Mają już Katowice, wkrótce będzie miało też Zabrze. Kolejne miasto w naszym regionie rozpoczyna budowę centrów przesiadkowych
Mają już Katowice, wkrótce będzie miało też Zabrze. Kolejne miasto w naszym regionie rozpoczyna budowę centrów przesiadkowych

– Ta inwestycja to nie tylko inwestycja w komunikację, ale też przede wszystkim inwestycja w szeroko pojętą ekologię, która jest teraz tak bardzo potrzebna, w mieście, które przeszło dużą transformację – mówi Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.

Koszt inwestycji to prawie 120 milionów złotych, z czego ponad 96 milionów to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego. Obydwa centra mają powstać do końca 2023 roku.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Cios prosto w serce – to przyczyna zgonu 13-letniej Patrycji. Była w ciąży [NOWE FAKTY]

„To jest kpina, to jest propaganda!” Pacjenci o rejestracji na szczepienia przeciwko COVID-19

Bułkęs w Katowicach otworzył lokal mimo obostrzeń. Przyszli klienci, policja i sanepid [WIDEO, ZDJĘCIA]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close