Region

Zachodnia obwodnica Zawiercia jest już gotowa

Zakończyła się już budowa ostatniego odcinka zachodniej obwodnicy Zawiercia. – To jedna z najważniejszych drogowych inwestycji w powiecie zawierciańskim – mówi Prezydent Zawiercia Łukasz Konarski.

Sensacja w najlepszym gatunku! DETEKTYW COLUMBO w TVS!

Ostatni etap polegał na budowie ronda przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej. Inwestycja była możliwa, dzięki pozyskaniu dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w ramach naboru wniosków na 2020 rok. Przetarg wygrała firma Tranzit. Rondo połączyło nową drogę z drogą wojewódzką nr 796. Ostatecznie dofinansowanie z FDS wyniosło ponad 1 mln zł, a do tego pozyskaliśmy jeszcze środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (pokryły one wkład własny w wysokości ponad 1 mln 289 tys. zł).

Obwodnica pozwoli na bezpieczny dojazd ciężarówek do terenów inwestycyjnych i wpłynie na zmniejszenie ruchu m.in. w Zawierciu-Marciszowie. Jak podkreślali uczestnicy uroczystości, przedsięwzięcie jest bardzo istotne dla potencjalnych inwestorów, którzy zdecydują się wybudować w naszym mieście kolejne zakłady produkcyjne.

Na tym nie koniec pozytywnych informacji. Dodatkowo gmina wykonała drogę od ronda przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej do wjazdu na tereny przemysłowe (koszt blisko 536 tys. zł). Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych wyniosło blisko 500 tys. zł. Od dziś możliwy jest także przejazd od ronda na ulicy Obrońców Poczty Gdańskiej do ronda na ul. Wojska Polskiego. Początek zachodniej obwodnicy to rondo przy Hotelu Villa Verde. Obwodnicą przejedziemy także przez tereny Strefy Aktywności Gospodarczej.

Źródło i foto: UM Zawiercie

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Będzie ciepło, ale mgliście. Sprawdź PROGNOZĘ POGODY na weekend

60-letni zwyrodnialec miał zgwałcić 15-latkę. Usłyszał już zarzuty

Kolejowa rewolucja? Chorzów i Bytom połączy przebudowana linia kolejowa

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close