Region

Zaczynają się powroty z ferii. Wzmożone kontrole policji na drogach

W ten weekend zakończą się ferie zimowe dla uczniów m.in. z naszego województwa. Wiele osób będzie wracało z zimowego wypoczynku do domów. W związku ze spodziewanym wzmożeniem ruchu kołowego, na drogach całego województwa pojawi się więcej patroli ruchu drogowego, które będą dbać o bezpieczeństwo podróżujących.

TOP 5 Silesia Flesz bije kolejne rekordy z WOŚP i pyta kto i po co bije kota?!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Tak jak w przypadku rozpoczęcia ferii, również podczas ich zakończenia funkcjonariusze prowadzić będą na drogach wzmożone kontrole. Podczas działań „Bezpieczne ferie” policjanci zwracają szczególną uwagę na sposób przewożenia dzieci zarówno w autobusach, jak i samochodach osobowych, a także na stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia bagaży, czas pracy kierowców (w przypadku przewozów autobusowych). Sprawdzają też stan trzeźwości kierujących.

Kierowcy mogą się spodziewać większej liczby oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów z videorejestratorami. Dla piratów drogowych, osób, które ryzykując własnym życiem stwarzają olbrzymie zagrożenie dla innych, nie będzie taryfy ulgowej.

Źródło: KMP Częstochowa

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

To był prawdziwy pogrom! Śląska drogówka interweniowała 176 razy [WIDEO]

Filip z Katowic walczy o życie! kończy się czas i pieniądze na leczenie w Austrii [WIDEO]

Zabójczy koronawirus 2019-nCoV dotarł z Chin do Europy? Główny Inspektorat Sanitarny wydał KOMUNIKAT!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close