KrajRegion

Zagraniczna kasa na śląskie inwestycje. Województwo podpisało umowę z MSZ [WIDEO]

Śląskie jako pierwsze w kraju. W gmachu Urzędu Marszałkowskiego zostało podpisane porozumienie o międzynarodowym wsparciu inwestycji pomiędzy Ministerstwem Spraw Zagranicznych a Województwem Śląskim.

 

 

Jak być wójtem, ale na wiecu już nim nie być? Sprawdź w TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

-Ministerstw Spraw Zagranicznych dysponuje na całym świecie siecią ponad 150 konsulatów i ambasad, do tego współpracujemy z polską agencją inwestycji i handlu, która dysponuje kolejnym kilkudziesięcioma biurami handlowymi, ta sieć placówek, instytucji państwowych będzie stanowiła bardzo poważne wsparcie w przyciąganiu zagranicznych inwestorów, w przyciąganiu ofert, które mogą spływać do województwa śląskiego, do przedsiębiorców z tych terenów, którzy dzięki temu mogą nawiązać bardzo atrakcyjne kontakty handlowemówi wiceminister spraw zagranicznych, Paweł Jabłoński.

Obie strony podkreśliły, że udało się szybko dojść do wypracowanego porozumienia w kwestii współpracy MSZ z województwem.

-Bardzo dobrze nam się rozmawiało, bardzo szybko osiągnęliśmy, można powiedzieć warunki brzegowe i też cieszymy się, że jesteśmy pierwszym regionem, które MSZ wybrał na te współdziałanie, bo ta współpraca administracji samorządowej i rządowej przynosi efekty – mówi marszałek województwa Jakub Chełstowski.

W przyszłości takie współprace mają być również podpisywane z innymi województwami.

 

autor: Paweł Nawrat

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Przystań Ocalenie zalana! Pomagają zwierzętom, teraz sami potrzebują pomocy! [WIDEO]

Rozwój Katowice reaktywacja! Piłkarze z Katowic wracają do rozgrywek!

Normalność wraca do przedszkoli i żłobków? Teraz mogą przyjąć więcej dzieci

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close