AlarmRegionWiadomość dnia

Zaledwie 11 nowych przypadków koronawirusa na Śląsku. Cisza przed burzą?

Po raportach Ministerstwa Zdrowia, w których ponad połowa przypadków koronawirusa w Polsce była ze Śląska, wynik 11 może dziwić. I to tak nagle. Ale zdaniem służb – to żadne zaskoczenie.

 

 

Koronawirusowy mandat za brud w samochodzie! To nie żart! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!


Wśród prawie 200 nowych przypadków koronawirusa w popołudniowym raporcie we wtorek, 9 czerwca – zaledwie 11 było z województwa śląskiego. Szczegółowe dane co do przypadków podał Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach:

-Testy genetyczne wykazały zakażenia u kolejnych mieszkańców: mieszkańca Jastrzębia–Zdroju w średnim wieku, mieszkanki Żor w średnim wieku, mieszkanki powiatu rybnickiego w średnim wieku, 2 mieszkańców Gliwic (starsza kobieta i mężczyzna w średni wieku), mieszkańca Bytomia w sile wieku, młodego mieszkańca powiatu lublinieckiego i 4 mieszkańców Zabrza (najstarszy 65, najmłodszy 22 lata)poinformował ŚUW w Katowicach.

Dlaczego kolejny wynik zakażeń w regionie jest tak niski? Taki nagły spadek liczby zakażeń koronawirusem w regionie to nie przypadek. Służby przebadały już większość wymazów od górników z kopalni JSW – Bzie oraz Zofiówka. To, że 9 czerwca w popołudniowej fali wyników będzie zaledwie kilkanaście nowych przypadków – zapowiedział na briefingu wojewoda śląski, Jarosław Wieczorek. Zaznaczył jednak, że wciąż trwające badania przesiewowe górników oraz ich rodzin mogą spowodować w najbliższych dniach kolejny wzrost w statystykach.

Niestety – aż o 10 osób wzrósł bilans śmiertelny COVID-19 w naszym regionie. W szpitalu w Rybniku zmarła 81-letnia kobieta z Rybnika, w szpitalu w Tychach zmarli: 83-letnia kobieta z Katowic oraz 67 letni mężczyzna z Bielska Białej, w szpitalu w Cieszynie zmarli: 64-letnia kobieta z powiatu cieszyńskiego, 81-letni mężczyzna z powiatu cieszyńskiego, w szpitalu w Raciborzu zmarli: 69- letnia kobieta z Chorzowa, 80-letmi mężczyzna z Jastrzębia Zdroju, 94-letnia kobieta oraz 64-letni mężczyzna z powiatu wodzisławskiego i 56-letnia kobieta z powiatu cieszyńskiego. – informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Katowicach.

 

Po uwzględnieniu najnowszych danych, liczba zakażonych koronawirusem wynosi już w całej Polsce 27 560 osób. 1 183 osoby zmarły. W województwie śląskim mamy już ponad 10 tysięcy zakażonych COVID-19. Dokładnie to 10102 przypadki. Zmarło 252 chorych, służby informują też o 2580 ozdrowieńcach.

 

autor: Wojciech Żegolewski
źródło: Ministerstwo Zdrowia/ ŚUW w Katowicach.WSSE w Katowicach

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ostra sytuacja z koronawirusem na Śląsku! 12 kopalni zamkniętych [PEŁNA LISTA] Coraz więcej zakażonych!

NOWY REKORD przypadków koronawirusa! Znowu najwięcej na Śląsku! [KORONAWIRUS 8.6.2020]

Kaniów wygląda jak po bitwie! Mieszkańcy i służby sprzątają zniszczenia po trąbie powietrznej

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close