KrajRegion

Zarzuty dla byłej pracownicy banku. Grozi jej milionowa grzywna

Zarzuty dla byłej pracownicy banku. 28-latce grozi milionowa kara grzywny oraz więzienie.

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą krośnieńskiej komendy, działając we współpracy z departamentem bezpieczeństwa jednego z największych banków w kraju, przerwali nielegalny proceder udostępniania danych objętych tajemnicą bankową.

Funkcjonariusze ustalili, że nieuczciwa pracownica banku przez kilka tygodni ujawniała osobie nieuprawnionej informacje dotyczące historii operacji realizowanych na jednym z rachunków bankowych. 28-latka została zwolniona z pracy i naraziła się na poważne problemy.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów dla byłej pracownicy banku. Za udostępnianie danych objętych tajemnicą bankową podejrzanej grozi kara grzywny do 1 miliona złotych oraz 3 lata więzienia. Wobec 28-letniej mieszkanki powiatu krośnieńskiego zastosowano zabezpieczenie majątkowe w wysokości ponad 160 tysięcy złotych.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus na Śląsku: 100 nowych miejsc w szpitalu tymczasowym w MCK jeszcze w tym tygodniu!

Minister Niedzielski nie wyklucza lockdownu w całej Polsce!

Policyjna grupa SPEED sieje postrach na Śląsku! Setki zabranych praw jazdy, tysiące wykroczeń!

 

źr. policja.pl

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close