KrajRegionŚwiat

Zasłanianie ust i nosa w przestrzeni publicznej. Sprawdź w jakich krajach jest obowiązkowe

Obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej obowiązuje w większości krajów Europy. Zakrywanie ust i nosa wymagane jest najczęściej w sklepach i transporcie.

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Francja

W całej Francji obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa we wszystkich zamkniętych przestrzeniach publicznych, ale też na wybranych obszary na świeżym powietrzu. We Francji za niestosowanie się do reguł związanych z używaniem maseczek grozi grzywna w wysokości 135 euro.

Holandia

Władze miejskie Amsterdamu i Rotterdamu wprowadziły obowiązek zakładania maseczek na najbardziej ruchliwych ulicach handlowych. W Amsterdamie za nieprzestrzeganie przepisu można zapłacić 95 euro kary. W całej Holandii twarz trzeba zakrywać w pojazdach komunikacji publicznej.

Anglia, Szkocja, Irlandia

Oprócz sklepów, centrów handlowych i środków komunikacji zbiorowej, zasłaniać usta i nos należy także w muzeach, bibliotekach, galeriach, kinach oraz budynkach sakralnych. Za niestosowanie się do przepisów możemy być ukarani mandatem do 100 funtów.

Chorwacja, Rumunia, Grecja, Bułgaria

W Chorwacji, Rumunii, Grecji, na Ukrainie i w Bułgarii maseczki trzeba zakładać w pojazdach komunikacji zbiorowej oraz w zamkniętych przestrzeniach publicznych, np. w sklepach. W Bułgarii za zlekceważenie przepisów zapłacimy 300 lewów grzywny (ok. 675 zł). Podobne przepisy obowiązują na Cyprze.

Źródło: Polsat News

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

To dopiero początek upałów! Jest OSTRZEŻENIE przed wysokimi temperaturami

Wybuch gazu pod Zawierciem: Trzy osoby poparzone, wśród rannych jest dziecko!

Koronawirus w GKS Katowice! Piłkarze i trenerzy na kwarantannie!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close