KategoriaKrajRegion

„Zielona Pracownia’2021”: Kto znalazł się wśród laureatów?

Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach rozstrzygnął siódmą edycję konkursu „Zielona Pracownia’2021”. Dwie szkoły z Rudy Śląskiej również znalazły się wśród laureatów!

 

W tegorocznej siódmej edycji konkursu wpłynęły 133 wnioski, z czego wyłonionych zostało 61 najlepszych projektów. W przeważającej większości odbiorcą konkursu okazały się szkoły podstawowe – 108 wniosków, a jedynie 25 wniosków to licea i technika.

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

 

„Zielona Pracownia’2021”

Aż 61 nowych zielonych pracowni powstanie w szkołach województwa śląskiego. To dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Fundusz rozstrzygnął siódmą edycję konkursu „Zielona Pracownia’2021”. Zarząd także zdecydował o zwiększeniu puli dotacji, która wzrosła do ponad 2,3 mln zł. Konkurs skierowany był do organów prowadzących placówki oświatowe z terenu województwa śląskiego, w tym również nagrodzonych w konkursie „Zielona Pracownia_projekt’2021”.

– Zainteresowanie tymi konkursami jest cały czas bardzo duże. Poziom nasyłanych do nas projektów jest bardzo wysoki. I właśnie dlatego uznaliśmy, że powinniśmy zwiększyć tegoroczną pulę środków pierwotnie przeznaczonych na ten konkurs z 2 do ponad 2,3 mln zł – wyjaśnia Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW w Katowicach.

Wśród nadesłanych wniosków 50 placówek zostało nagrodzonych finansowo we wcześniejszym konkursie „Zielona pracownia_projekt’2021”.

Wśród laureatów znalazły się dwie szkoły z Rudy Śląskiej:

  • Szkoła Podstawowa nr 3 w Rudzie Śląskiej wraz z projektem Zielonej Pracowni – Nasza Ziemia otrzyma dofinansowanie w wysokości 35 092,80 zł
  • ZSP nr 3 w Rudzie Śląskiej wraz z projektem Zielonej Pracowni – Leśny zakątek otrzyma dofinansowanie w wysokości 32 000,00 zł

Szkolne pracownie na potrzeby nauk przyrodniczych

Przedmiotem konkursu było utworzenie projektu szkolnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych geologicznych czy też chemiczno-fizycznych. Nadesłane wnioski oceniano, biorąc pod uwagę: pomysł na zagospodarowanie pracowni (wykorzystanie przestrzeni, funkcjonalność, estetykę kreatywność, innowacyjność rozwiązań), różnorodność pomocy dydaktycznych, wyposażenia i sprzętu oraz zasadność ich zakupu.

Podsumowując 7 edycji konkursów – „Zielona Pracownia_projekt” i „Zielona Pracownia” – Fundusz przeznaczył ponad 13,4 mln zł na utworzenie 369 zielonych pracowni w województwie śląskim.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Od 15 maja bez maseczek na zewnątrz, szybciej wraca kultura! Rząd przyspiesza luzowanie obostrzeń!

Gliwice: W wypadku na DK 88 zginął światowej sławy onkolog, prof. Leszek Miszczyk [WIDEO]

Ogródek piwny za grosik? Miasto ruszają z nową falą pomocy dla restauratorów

Źródło: rudaslaska.com.pl

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close