RegionWiadomość dniaZdrowie

Zła pogoda nie odstrasza szczepiących się w Parku Śląskim. Zostało już tylko 600 szczepionek!

Do godziny 18.00 potrwa dzisiaj akcja szczepień w Mobilnym Punkcie Szczepień w Parku Śląskim w Chorzowie. Jak poinformował wojewoda śląski – zostało jeszcze 600 szczepionek Johnson&Johnson.

 

 

Ze Śląska ruszyły wycieczki zarośniętych do fryzjerów w Małopolsce 😉

TOP 5 SILESIA FLESZ zawsze w niedzielę o 19.50 w TVS!

Akcja masowych szczepień trwa w Parku Śląskim od 1 maja. Wczoraj popołudniu zainteresowanie było tak duże, że kolejkę trzeba było „odciąć”. Dzisiaj – mimo złej pogody – także nie brakuje chętnych do szczepień. Jak poinformował Jarosław Wieczorem, wojewoda śląski – pozostało jeszcze 600 szczepionek, którymi szczepione mogą być osoby, jakie ze skierowaniami zgłoszą się do mobilnego punktu przy Hali Kapelusz.

-UWAGA! Planujecie się dziś zaszczepić? Pośpieszcie się! Zostało jeszcze tylko 600 dawek szczepionki J&J‼ Do godz. 18.00 zaszczepić się przeciwko #covid19 może każdy, kto ma aktywne #eSkierowanie. BEZ REJESTRACJI! – poinformował wojewoda śląski.

Ze szczepienia mogą skorzystać osoby znajdujące się w grupie wiekowej uprawnionej do szczepień, które posiadają już e-skierowanie. Nie jest konieczna wcześniejsza rejestracja – wystarczy przyjść i zaczekać na swoją kolej. Do dyspozycji będzie 2,5 tys. dawek, a szczepienie zostanie wykonane jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson. Zgodnie z harmonogramem:

1 i 2 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 36 lat i starsze,
3 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 34 lat i starsze.

W majówkę zaszczepić się będą mogły również osoby 30+, które w przeszłości zgłosiły chęć zaszczepienia przez formularz na stronie gov.pl/szczepimysie i otrzymały na tej podstawie e-skierowanie.

Gdzie i w jakich godzinach można zaszczepić się w Parku Śląskim? Specjalny punkt szczepień będzie działał od 1 do 3 maja w Parku Śląskim (przy hali wystaw „Kapelusz”) w godzinach od 8.00 do 18.00.

Akcja prowadzona jest przez cała majówkę w 16 miastach w całej Polsce.

 

autor: Wojciech Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Policja będzie pilnować w Beskidach, czy hotele w majówkę nie będą przyjmować gości

Halo! Warszawa? Gdzie są szczepionki!!! Śląskie miasta wciąż czekają na dostawy

Dąbrowa Górnicza: Będzie praca. 800 osób znajdzie zatrudnieni

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close