Region

Znana jest przyczyna śmierci miesięcznego chłopca z Rudy Śląskiej [NOWE FAKTY]

Rozległy uraz czaszkowo-mózgowy był przyczyną śmierci miesięcznego chłopca z Rudy Śląskiej, który w środę zmarł w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach – podała Prokuratura Okręgowa w Gliwicach.

 

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach podała w piątek, 24 lipca, przyczynę śmierci miesięcznego chłopca z Rudy Śląskiej. Był nią rozległy uraz czaszkowo-mózgowy

Według lekarzy Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, którzy w środę walczyli o życie chłopca, trafił on tam z zespołem dziecka maltretowanego. Miał uraz głowy i liczne obrażenia wewnętrzne i złamania. Miały one – zdaniem biegłego – powstać na przestrzeni dłuższego czasu.

Prokuratura przesłuchuje dzisiaj zatrzymanych w środę rodziców dziecka – 29-letnią matkę i 30-letniego ojca.

Wcześniej pisaliśmy:

– W czasie całej akcji, począwszy od udziału karetki podstawowej, Zespołu Ratownictwa Medycznego, poprzez zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego dziecko było reanimowane. Do nas trafiło w bardzo ciężkim stanie, z zatrzymaniem akcji serca. Zostały wdrożone czynności resuscytacyjnemówi dr n. med. Andrzej Bulandra, chirurg dziecięcy, GCZD w Katowicach.

Wtedy chłopiec trafił na oddział intensywnej terapii i okazało się, że ma liczne złamania i obrażenia głowy. Te były na tyle poważne, że dziecka nie udało się uratować. Policja zatrzymała w tej sprawie 29-letnią matkę i 30-letniego ojca dziecka. Są znani policji, ojciec między innymi za przestępstwa narkotykowe. Z kolei drugie dziecko zatrzymanych – 14-to miesięczna córka trafiła do szpitala, na badania, ale nie stwierdzono u niej śladów przemocy.

CZYTAJ WIĘCEJ: Miesięczny chłopczyk z Rudy Śląskiej nie żyje! Był maltretowany? NOWE FAKTY w bulwersujące sprawie!

Miesięczny chłopczyk z Rudy Śląskiej nie żyje! Był maltretowany? NOWE FAKTY w bulwersujące sprawie!

Źródło: Polsat News

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Miesięczny chłopczyk z Rudy Śląskiej nie żyje! Był maltretowany? NOWE FAKTY w bulwersujące sprawie!

Nie uwierzycie co znaleziono w stropie kamienicy w Gliwicach! [FOTO]

Dzięki Fundacji TVS do szpitala w Chorzowie trafił sprzęt ratujący życie noworodków! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close