KrajRegion

Żory: Jak prawidłowo napisać wniosek? [Żorski Budżet Obywatelski]

Startuje Żorski Budżet Obywatelski 2021. Tym razem żorzanie będą mieli do dyspozycji ponad 2 miliony złotych na inwestycje ogólnomiejskie. Ponadto mieszkańcy, którzy mają ciekawe pomysły i chcieliby dowiedzieć się, jak stworzyć na ich podstawie wniosek do ŻBO 2021, mogą wziąć udział w spotkaniu warsztatowym.

 

Aktualnie na Żorski Budżet Obywatelski przewidziana jest kwota 2050 000 zł. W poniedziałek, 20 lipca o godz. 15:00 w dużej sali narad Urzędu Miasta Żory, odbędzie się spotkanie otwarte poświęcone temu, jak prawidłowo napisać wniosek dotyczący Żorskiego Budżetu Obywatelskiego. Jako mieszkaniec Żor również możesz mieć wpływ na to, jak te środki zostaną wykorzystane. W tym roku można zgłaszać tylko projekty ogólnomiejskie, czyli takie, które skierowane są do ogółu mieszkańców.

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Żorski Budżet Obywatelski

Ilość miejsc jest ograniczona. Zapisy można składać mailowo na adres: bpks@um.zory.pl, a także telefonicznie pod nr 32 43 48 295.

Każdy mieszkaniec może zgłosić jeden projekt dotyczący Żorskiego Budżetu Obywatelskiego. Pamiętajcie, aby złożyć wniosek terminie od 27 lipca do 10 sierpnia w następujący sposób:

  • listownie na adres: Urząd Miasta, al. Wojska Polskiego 25, 44-240 Żory, z adnotacją na kopercie „Żorski Budżet Obywatelski” lub „ŻBO”,
  • bezpośrednio w Biurze Podawczym w siedzibie Urzędu Miasta przy Rynku 9 lub al. Wojska Polskiego 25, 44-240 Żory,
  • elektronicznie na dedykowanej platformie pn. „E-Żory”, dostępnej pod adresem zory-ekonsultacje.eboi.pl, przy czym formularz projektu zgłoszony elektronicznie musi zawierać wszystkie wymagane załączniki, w postaci skanów oryginałów dokumentów,
  • w przypadku osób, którym rodzaj niepełnosprawności uniemożliwia złożenie wniosku – za pośrednictwem Mobilnego Urzędnika, po uprzednim kontakcie telefonicznym z Urzędem Miasta.

Aby zgłosić projekt wymagana jest lista z podpisami co najmniej 10 mieszkańców Żor,  popierających inicjatywę. Wzór formularza do złożenia w formie papierowej, jak również listy poparcia zostaną udostępnione na stronie www.zory.pl oraz w Biurze Podawczym Urzędu Miasta w godzinach pracy urzędu.

Do złożenie formularz w formie elektronicznej konieczne jest natomiast założenie konta na platformie www.zory.eboi.pl. Po zalogowaniu wystarczy kliknąć „Zgłoś inicjatywę” (w górnym menu, po prawej stronie). Pamiętajcie, że za pomocą tego samego konta również będzie można głosować na wybrane projekty. Oczywiście listę poparcia należy dodać w formie skanu.

Źródło: zory.com.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

100% głosów policzone. Słupek Dudy mniejszy, ale reelekcja niezagrożona [WIDEO] PKW podała oficjalne wyniki wyborów

Kochają się, a mogą patrzeć na siebie przez kraty! Puma Kamila Stanka trafiła do ZOO w Chorzowie [WIDEO, ZDJĘCIA]

3 osoby utonęły jednego dnia w Nakło-Chechło. Czy do tej tragedii musiało dojść? [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close