KrajRegion

Zrób zakupy w Biedronce i pomóż seniorom

Już w najbliższy weekend, w dniach 20-21 września, rozpoczyna się kolejny finał kampanii społecznej “Kromka chleba dla sąsiada”. Dzięki współpracy sieci Biedronka z Caritas Polska, najbardziej potrzebujący i samotni seniorzy otrzymają paczki z żywnością.

 

Kto dźga nożami polityków? Ostra afera na Śląsku! TOP 5 Silesia Flesz

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

Zbiórka produktów odbędzie się w 728 wybranych sklepach Biedronka na terenie całego kraju, a jej beneficjentami będą podopieczni fundacji Caritas.

Program „Kromka Chleba dla Sąsiada” ma na celu nie tylko bezpośrednią pomoc ubogim, lecz także uwrażliwienie społeczeństwa na los potrzebujących. Biedronka oraz Caritas Polska zachęcają Polaków, by zwrócili uwagę na osoby starsze, samotne, żyjące w najbliższym sąsiedztwie.
Kampania „Kromka chleba dla sąsiada” polega nie tylko na symbolicznym dzieleniu się chlebem w postaci paczek żywnościowych. W ramach akcji do 22 września 2019 r. diecezjalne Caritas organizują wspólne wypiekanie chleba oraz dzielenie się nim w parafiach i na rynkach miast. Dzięki takim spotkaniom, podopieczni Caritas mogą spędzić aktywnie czas w towarzystwie wolontariuszy fundacji oraz najbliższych sąsiadów.
Kulminacyjnym momentem akcji „Kromka chleba dla sąsiada” będzie zbiórka żywności, która odbędzie się w dniach 20-21 września 2019 r w 728 sklepach Biedronka. Zebrana żywność i artykuły pierwszej potrzeby zostaną przekazane najbardziej potrzebującym osobom przez Parafialne Zespoły Caritas w całej Polsce. W ubiegłym roku dzięki tej kampanii oraz regularnym zbiórkom żywności w sklepach Biedronka pomoc uzyskało ok. 65 000 osób.
Biedronka oraz Caritas współpracują już od czternastu lat, starając się poprawić sytuację najuboższych oraz potrzebujących. Efektem tych działań jest podniesienie jakości życia osób zagrożonych wykluczeniem, które dzięki współpracy obu organizacji stały się beneficjentami programów społecznych i socjalnych, prowadzonych od kilkunastu lat w różnych regionach Polski.
Dzięki projektom takim jak kampania społeczna „Kromka chleba dla sąsiada”, partnerskim programom „Spiżarnia Caritas”, karcie „Na codzienne zakupy” dla seniorów czy zbiórkom żywności „Tak, pomagam”, Biedronka oraz Caritas poprawiły jakość życia kilkudziesięciu tysięcy osób w całej Polsce. Biedronka pomocą obejmuje od wielu lat także jadłodajnie, świetlice środowiskowe czy domy samotnej matki. Za swój wkład w pomoc potrzebującym sieć otrzymała dwukrotnie wyróżnienia Ubi Caritas oraz tytuł „Dobroczyńca Roku”.
Chcesz pomóc seniorom ze swojej okolicy? Więcej szczegółów na temat akcji „Kromka Chleba dla Sąsiada” znajdziesz na stronie www.kromka.caritas.pl
źr.inf.prasowa
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close