RegionWiadomość dnia

ZTM odmraża rozkłady jazdy tramwajów, Tramwaje Śląskie ruszają z ogromną inwestycją!

Odmrażanie tramwajów i duża inwestycja w Chorzowie. Zmiany w rozkładach to nie tylko przywrócenie kursów na liniach 6, 7 i 19 oraz wznowienie przewozów na linii nr 11. Od dzisiaj rusza też duża i droga inwestycja na ul. Hajduckiej w Chorzowie.

 

 

Co za dzbany! Ludzie kradną wodę z cmentarza w Katowicach! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

-Linia 20, która kursuje ulicą Hajducką, już tamtędy nie jeździ. Dokładnie od dzisiaj. Mamy tam komunikację zastępczą i tak będzie to wyglądało przez większą część remontu. Przynajmniej jeśli chodzi o tę część tramwajową, wykonawca ma 12 miesięcy, czyli do połowy kwietnia przyszłego roku, na realizację tej części. Na część drogową jeszcze pół roku dłużej. Natomiast w tym czasie tramwaje jeździć nie będą – mówi Andrzej Zowada, Tramwaje Śląskie.

Mieszkańcy muszą wysiąść w Chorzowie Batorym i stamtąd wsiąść w autobus zastępczy, który dowiezie ich na Rynek. Utrudnienia dotyczą też kierowców i pieszych. Efekty prac będzie można zobaczyć w przyszłym roku.

– Zmieni się prawie wszystko jeśli chodzi o układ drogowo-tramwajowy. Ta ulica od dłuższego czasu prosiła się o taką inwestycję. To będzie kompleksowa modernizacja wszystkich elementów drogi. Nie tylko Tramwaje Śląskie wkraczają tu z kompletnie nową trakcją. Ale także my jako miasto robimy drogę, chodniki, miejsca parkingowe. Powstanie też nowe oświetleniemówi Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa.

Inwestycja kosztuje ponad 18 mln zł. Większość kosztów pokryją Tramwaje Śląskie.

 

autor: Łukasz Kądziołka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zasady funkcjonowania placówek oświatowych i żłobków [AKTUALIZACJA 25.05.2020]

Koszmar w Rybniku! Matka wyrzuciła 11-miesięczne dziecko oknem! W jakim jest stanie?

Landrynki wciąż uziemione. WIZZ AIR wydłuża zawieszenie lotów do i z Polski

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close