KrajRegionWiadomość dnia

ZUS wypłaca pierwsze postojowe. W woj.śląskim jest już 110 tysięcy wniosków

Ponad 110 tysięcy wniosków o pomoc w ramach tarczy antykryzysowej wpłynęło do śląskich oddziałów ZUS. Pierwsze świadczenia postojowe są już na kontach przedsiębiorców.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: 5 tysięcy za wycieczkę do lasu, albo na myjnię! To nie żart!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Ponad 86 tysięcy przedsiębiorców w całym kraju otrzymało świadczenia , w województwie śląskim pieniądze trafiły do blisko 9,5 tys. samozatrudnionych. Łączna kwota do wypłaty przekroczy 19 mln zł.

We wszystkich oddziałach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych do 14 kwietnia, złożono ponad 570 tys. wniosków o pomoc. Najwięcej dotyczy zwolnienia ze składek ZUS i świadczeń dla samozatrudnionych. ZUS przelał już na ich konta pierwsze środki na łączną kwotę ponad 172 mln złotych. Świadczenie postojowe, wynosi przeważnie 2080 zł i jest nieoskładkowane oraz nieopodatkowane.

W województwie śląskim najwięcej wniosków do tej pory złożono w Rybniku i Chorzowie, oddziały ZUS uruchomiły specjalny system do automatycznej obsługi dokumentów. Można je składać papierowo i elektronicznie.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Pamiętajcie, że od czwartku, 16 kwietnia, nosimy maseczki. To nasz obowiązek

Fundacja TVS włącza się w walkę z koronawirusem. Maseczki i żele dla pogotowia w Katowicach [WIDEO]

Katowice: 3000 tysiące testów na koronawirusa dodatkowo. Za wszystko zapłaci miasto

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close