Region

„Żużel na Śląskim” w sobotę, 15 września. Zmiany w organizacji ruchu!

W związku z sobotnim wydarzeniem na Stadionie Śląskim w Chorzowie  – „Żużel na Śląskim” wprowadzono zmiany w organizacji ruchu. Zobaczcie jakie.

 

ZOBACZCIE RÓWNIEŻ: Jak powstają nasze newsy? Zobaczcie nowy spot SILESIA FLESZ TVS

Kolejna impreza masowa odbędzie się 15 września na zmodernizowanym Stadionie Śląskim. Dlatego ponownie wdrożone zostanie rozwiązanie, które przetestowano podczas imprez w marcu i lipcu. – Zdaję sobie sprawę, że podczas tego typu imprez sporym problemem dla mieszkańców katowickiego os. Tysiąclecia są tysiące osób, które dojeżdżając z innych miast do stadionu zostawiają pojazdy na osiedlu, zajmując nie tylko miejsca parkingowe mieszkańców, ale także nierzadko parkują w miejscach nielegalnych, na trawnikach i zielonych skwerach – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Dlatego kierując się interesem mieszkańców os. Tysiąclecia, 15 września zastosujemy zmiany w organizacji ruchu, które polegają na wprowadzeniu zakazu wjazdu na teren osiedla od strony ul. Chorzowskiej – dodaje prezydent i zapowiada, że na os. Tysiąclecia już w godzinach porannych w dniu wydarzenia „Żużel na Śląskim” zostaną skierowane dodatkowe patrole Straży Miejskiej, by podejmować szybką interwencję w przypadku pojazdów zaparkowanych niezgodnie z oznakowaniem, bądź utrudniających przejazd lub wyjazd z posesji.

W sobotę, 15 września wprowadzone zostaje rozwiązanie testowane w marcu i lipcu. Zostało one pozytywnie przyjęte przez mieszkańców os. Tysiąclecie. Dlatego w najbliższą sobotę w godzinach od około 15.00 do 22.00 nastąpi wyłączenie możliwości wjazdu na osiedle Tysiąclecia z ul. Chorzowskiej oraz wyjazdu z osiedla na ul. Chorzowską. Wjazd będzie możliwy wyłącznie dla pojazdów pogotowia ratunkowego, policji i straży pożarnej. Autobusy i tramwaje będą kursować bez zmian.

Ponadto, 15 września przez cały dzień, będzie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu. Wzdłuż ul. Chorzowskiej – na odcinku od ul. Złotej do granicy z Chorzowem zostaną wprowadzone dodatkowe zakazy zatrzymywania i postoju. Analogiczne oznakowanie zostanie wprowadzone na ul. Brackiej od Drogowej Trasy Średnicowej do ul. Chorzowskiej. Dodatkowo do znaków zostanie dołączona tabliczka T-24, tj. odholowanie pojazdu przed służby miejskie w przypadku naruszenia zakazu.

(źr: UM Katowice)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close