KrajRegion

Zwłoki noworodka na terenie byłego zakładu obuwniczego

Zwłoki noworodka na terenie byłego zakładu obuwniczego w Gubinie (woj. lubuskie). 32-letnia kobieta odpowie za znieważenie zwłok swojego dziecka.

 

Kopalnia w garażu i Elżbieta II w Będzinie! TOP 5 Silesia Flesz

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

Aktem oskarżenia zakończy się sprawa, o której było głośno na początku marca bieżącego roku w Gubinie. Wówczas na terenie byłych zakładów obuwniczych ujawnione zostały zwłoki noworodka. Prokuratura Rejonowa w Krośnie Odrzańskim wszczęła w tej sprawie śledztwo w kierunku ewentualnego popełnienia przestępstwa dzieciobójstwa. Sprawa była o tyle trudna, że nie wiadomo było czyje to dziecko oraz kto je tam zostawił.

Zaangażowani w sprawę policjanci z Komisariatu Policji w Gubinie, prowadząc czynności pod nadzorem prokuratury, nie odpuszczali i szukali punktu odniesienia, który mógłby ich doprowadzić do sprawcy i pozwolić na uzyskanie odpowiedzi na podstawowe pytania. Determinacja funkcjonariuszy przyniosła efekty.

Analizując posiadane informacje, a także mając pewne podejrzenia dotarli do sklepu, który oferował do sprzedaży torby, identyczne z tymi w których znajdowało się niemowlę. Następnie na podstawie zabezpieczonego monitoringu wytypowali kobietę, którą później przesłuchali.

Podczas przesłuchań kobieta zaprzeczała jakoby miało być to jej dziecko. Punktem kulminacyjnym były wyniki badań pobranego od kobiety i dziecka materiału genetycznego, które potwierdziły przypuszczenia policjantów, że 32-latka jest biologiczną matką noworodka.

W czerwcu Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim z uwagi, że badanie biegłych wykazało, że noworodek urodził się martwy, umorzył śledztwo w kierunku dzieciobójstwa (art.149 kodeksu karnego). Jednakże nie pozwoliło to, aby kobieta pozostała bezkarna. W poniedziałek (23 września), podczas przesłuchania, kobiecie zostały postawione cztery zarzuty. Zarzuca się jej znieważenie zwłok, poprzez ich porzucenie na terenie byłego zakładu obuwniczego w Gubinie. Kolejne trzy dotyczyły zeznania nieprawdy i zatajenia prawdy na okoliczności mające służyć jako dowód w prowadzonej sprawie.

Zarzuty składania fałszywych zeznań usłyszał również partner kobiety. Akt oskarżenia wraz z aktami sprawy wpłynie wkrótce do sądu. Zgodnie z kodeksem karnym za składanie fałszywych zeznań, grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5, natomiast za znieważenie zwłok kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Medycyna i pielęgniarstwo biją rekordy! Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach rozpoczęła nowy rok akademicki!

Cud medycyny w Katowicach! Paulina i Pola nareszcie razem. Matka po ciężkim udarze nareszcie zobaczyła swoją córeczkę! [WIDEO]

Żmuda-Trzebiatowska, generał Polko i Izabela Domogała. Znani będą pracować z niepełnosprawnymi [SPOTKAJMY SIĘ W PRACY]

 

źr. Policja Lubuska

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz również

Close
×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close