reklama

KULISY NAUKI

Kulisy Nauki to nowa propozycja Telewizji TVS dla tych wszystkich, którzy chcą zgłębiać wiedzę. Ale nie będą to pogadanki na zadany temat, a żywa nauka, nauka, która daje odpowiedzi – chociaż często stawia też nowe pytania. Postaramy się na nie wszystkie odpowiedzieć wraz ze specjalistami w wielu dziedzinach z Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach.

  • lis- 2021 -
    22 listopada
    KULISY NAUKI

    Młodzi ludzie a pandemia

    Mówią o nich „pokolenie neurotyczne koronawirusa”. O kim mowa? O młodych ludziach w dobie pandemii. To przede wszystkim studenci. W czasie pandemii mocno ucierpiało zarówno życie akademickie jak i towarzyskie wielu młodych osób… Ale przede wszystkim – ich psychika. O…

    Oglądaj
  • paź- 2021 -
    29 października
    KULISY NAUKI

    Jak zrozumieć język sztuki?

    „Bez współczesnej sztuki nie sposób zrozumieć rzeczywistość. To taki czuły sejsmograf, który tłumaczy problemy świata. To także rodzaj społecznej terapii, pozwala człowiekowi czasem pozbyć się złej energii” — mówi Maria Zawała, prowadząca program „Kulisy Nauki”. O tym, jak zrozumieć język…

    Oglądaj
  • reklama
  • 23 października
    KULISY NAUKI

    Człowiek i przestrzeń

    Jak projektować przestrzeń, by stała się ona obszarem, w którym można nawiązywać i podtrzymywać relację międzyludzkie? Sprawdźcie nowy odcinek programu „Kulisy Nauki”. Kulisy Nauki w Telewizji TVS zawsze w piątki o 18:20, w soboty o 9:00, oraz we wtorki o…

    Oglądaj
  • 15 października
    KULISY NAUKI

    Kulisy Nauki: Choroba niedokrwienna serca

    Krew krąży w naszym ciele niczym sznur samochodów na zatłoczonych drogach. Jedna zatkana ulica może zatrzymać miasto tak, jak jedna zatkana tętnica może zatrzymać serce. W tym odcinku za kulisy nauki zabierze nas prof. dr hab. n. med. Andrzej Bochenek,…

    Oglądaj
  • reklama
  • 9 października
    KULISY NAUKI

    Kulisy Nauki: Okiem oka, czyli jak naprawić „stary aparat”

    „Działanie starszych aparatów fotograficznych można porównać do działania oka, gdzie źrenica oka to przesłona aparatu, a klisza to siatkówka” – mówi dr. hab. n. med. Anita Lyssek-Boroń. Ludzkie oko pochłania światło z otoczenia i gromadzi je na rogówce. Pozwala to…

    Oglądaj
  • 6 października
    KULISY NAUKI

    Kulisy Nauki: Człowiek i krajobraz

    W pierwszym odcinku programu Kulisy Nauki, poszukiwaniem ładu i harmonii w architekturze Dolnego Śląska zajmie się dr inż. arch. Bartłomiej Buława, pełnomocnik dziekana ds. Nauki Wydziału Architektury, Budownictwa i Sztuk Stosowanych w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach

    Oglądaj
Back to top button