REKLAMA
Kategorie

Praca w policji: są wakaty! [Ile zarabia policjant?]

Każdego roku komendy wojewódzkie organizują nabory do służby w policji. W 2015 roku w śląskim garnizonie pracę może znaleźć nawet kilkaset osób.

 

TYLE ZARABIAJĄ POLICJANCI – KLIKNIJ I SPRAWDŹ!

 

Kto może pracować w policji? [KRYTERIA]:

"Obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,  korzystający z pełni praw publicznych, posiadający co najmniej średnie wykształcenie oraz zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować, a także dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych."

 

Limity przyjęć nowych policjantów ustala Komendant Główny Policji. W 2015 roku w woj. śląskim prowadzone są następujące nabory do służby:

 

  2 kwietnia           –            40 osób
  2 lipca                 –            58 osób
  5 października     –           112 osób  
  2 grudnia             –           78 osób
  30 grudnia           –           135 osób.

 

W skali całego kraju w bieżącym roku do służby w policji przyjętych zostanie 3000 nowych osób.

 

Więcej o służbie w policji na stronie Komendy Wojewódzkiej w Katowicach

– Obecnie w polskiej Policji służbę pełni ponad 97,1 tys. (stan na czerwiec 2014) funkcjonariuszy, z czego na stanowiskach wykonawczych (grupy zaszeregowania od 1 do 6) ponad 84.2 tys. – w tej liczbie mieści się ponad 2,2 tys. kursantów (2,3 proc. ogółu), ponad 16,2 tys. osób na etacie policjanta (16,7 proc.), 19,2 tys. referentów (19,8 proc.), 10,6 tys. dzielnicowych i kontrolerów ruchu drogowego (11 proc), ponad 22,2 tys. detektywów i asystentów (22,9 proc.) i ponad 13,6 tys. dyżurnych i specjalistów (14 proc.). Pozostałe 12,9 tys. (13,3 proc.) policjantów pełni służbę na  stanowiskach  kierowniczych i wykonawczych wyższego szczebla – wynika z oficjalnych danych przedstawionych na stronie Komendy Głównej Policji w Warszawie.

 

Emerytury policyjne: po 15 i 25 latach pracy – co dla kogo?

 

Dwa lata temu przez kraj przetoczyła się fala dyskusji na temat policyjnych emerytur. Obecnie policjanci, by przejść na emeryturę, muszą przepracować minimum 25 lat i ukończyć 55. Dotyczy to tych osób, które do służby w policji wstąpiły po 1 stycznia 2013 roku.

 

Policjanci zatrudnieni przed tą datą mają prawo do przechodzenia na emeryturę po przepracowaniu 15 lat.

 

Co sądzicie o pracy w policji? Czy to dobry pomysł na życie? Czy zarobki policjantów są adekwatne do zagrożeń, jakie niesie ich praca? KOMENTUJCIE!

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button