Artykuł SponsorowanyBiznesDom

Jak wygląda wzięcie używanego auta w leasing?

Leasing aut to w ostatnich latach najpopularniejsza forma finansowania samochodów, wybierana zarówno przez przedsiębiorców, jak i przez osoby prywatne. Jak wygląda wzięcie w leasing używanego samochodu?

 

Leasing samochodu – podstawowe informacje

Leasing samochodowy to forma finansowania umożliwiająca jazdę wybranym autem w ramach umowy leasingowej. Okres jej trwania wynosi zazwyczaj minimum dwa lata, a przez cały ten czas leasingodawca pozostaje właścicielem pojazdu. Pod koniec trwania kontraktu leasingobiorca może natomiast:

  • zwrócić auto firmie leasingowej.
  • wykupić pojazd na własność.
  • przedłużyć umowę z tym samym lub innym modelem samochodu.

Od 2011 roku w Polsce możliwy jest zarówno leasing samochodu na firmę, jak i leasing samochodu dla osoby prywatnej – wynika to bezpośrednio z zapisów ustawy deregulacyjnej.

Używane auto w leasing – jak wygląda procedura?

Przyszły leasingobiorca może zdecydować się na nowy samochód z salonu lub kilkuletni model używany. Bez względu na to, ile lat ma wybrany pojazd, procedury leasingu wyglądają tak samo. Przed zawarciem umowy leasingodawca weryfikuje zdolność kredytową, historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej oraz obecność w bazie dłużników. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji przyszły leasingobiorca sam określa wysokość opłaty wstępnej, limit kilometrów, pakiet leasingu czy długość trwania umowy – można w ten sposób wpłynąć na wysokość raty leasingowej.

Leasing używanego samochodu – jak przygotować się do złożenia wniosku?

Przed złożeniem wniosku leasingowego oprócz samego formularza należy przygotować kilka innych wymaganych dokumentów:

  • w przypadku osoby prywatnej – zaświadczenia o zatrudnieniu i wysokości dochodów oraz dowód osobisty;
  • w przypadku działalności prowadzonej na podstawie wpisu do ewidencji – zaświadczenie o numerach REGON i NIP, wpis do ewidencji działalności gospodarczej i umowę spółki zarejestrowaną w US wraz z aneksami (spółki cywilne);
  • w przypadku spółek prawa handlowego – wypis z KRS-u, umowę spółki w formie aktu notarialnego wraz z aneksami i dokument tożsamości ze zdjęciem.

Chcąc odebrać auto wzięte w leasing, wystarczy już przedstawić wyłącznie dowód osobisty i prawo jazdy.

Na co zwrócić uwagę, wybierając ofertę?

Wybierając konkretną ofertę leasingową, warto wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników:

  • zakres usług w pakiecie leasingowym – większość leasingodawców oferuje swoim klientom podstawowy i rozszerzony pakiet usług. Przykładowo, wariant Comfort proponowany przez platformę Automarket oprócz koordynacji likwidacji szkód obejmuje też obsługę serwisową, auto zastępcze czy zakup, serwis, wymianę i przechowywanie opon;
  • dostępność marek i modeli – poszukując używanego auta do leasingu, warto sprawdzać, jaki jest wybór producentów i modeli w ofercie danej firmy. Ważne, aby zawierała ona zarówno pojazdy do codziennej jazdy, w tym modele dla rodzin, jak i auta dostawcze czy luksusowe samochody idealne dla przedsiębiorców;
  • stan samochodu – mowa zarówno o stanie wizualnym, jak i o stanie technicznym pojazdu. Podczas ich weryfikacji pomocna może się okazać także historia pojazdu. Auto powinno być w pełni sprawne i całkowicie gotowe do użytkowania;
  • gwarancję – ważne, aby samochód w leasingu podlegał gwarancji producenta lub polisie ubezpieczeniowej od kosztów napraw, tak jak ma to miejsce w przypadku pojazdów z oferty platformy Automarket;
  • wysokość raty leasingowej – może ona zależeć nie tylko od wybranego modelu, przebiegu czy rocznika pojazdu, ale i od zakresu usług czy wysokości opłaty wstępnej.

Precyzyjne porównanie różnych ofert może pomóc w podjęciu ostatecznej decyzji.

Leasing używanego samochodu – korzyści

Leasing aut używanych wiąże się z wieloma zaletami i dla wielu osób stanowi znacznie lepszą alternatywę dla kredytu lub kupna auta za gotówkę. Jedną z głównych korzyści tego rozwiązania jest oszczędność kosztów. Rata leasingowa jest dużo niższa niż przy leasingu auta z salonu, a stan techniczny i wizualny pojazdu jest nierzadko równie dobry co w przypadku nowych modeli.

Idealny przykład stanowi oferta platformy Automarket, w której dostępne są używane auta do leasingu już za około 400 złotych miesięcznie. Co więcej, kwota wykupu kilkuletniego samochodu po zakończonej umowie również nie jest wysoka. Auta leasing w wersji używanej wiążą się też ze znacznie większym wyborem ciekawych modeli. Wśród dostępnych pojazdów znajdują się wygodne auta dla rodzin, pojemne SUV-y, modele premium i „dostawczaki”. To pozwala znaleźć idealny samochód zarówno w przypadku leasingu auta na firmę, jak i w przypadku wariantu konsumenckiego.

Jeśli zależy Ci na oszczędności kosztów oraz czasu i możliwości jazdy wymarzonym autem, leasing używanego samochodu to dla Ciebie idealny wybór. Sprawdź, jakie auta w leasingu czekają na Ciebie na platformie Automarket, wybierz odpowiedni model i ciesz się komfortową jazdą na co dzień!

źródło: artykuł partnera, materiał sponsorowany

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button